Potrącił rowerzystę

0
fot. ilustracyjne; RB

Kierowca dostawczego volkswagena, wykonując manewr skrętu, potrącił jadącego z naprzeciwka rowerzystę. 65-letni mężczyzna trafił do szpitala z licznymi otarciami naskórka oraz ze złamaną kością piszczelową.

Jak podaje mikołowska policja, do wypadku doszło 18 maja po godzinie 14.00 w miejscowości Gostyń na ulicy Łuczników. Skierowani na miejsce policjanci drogówki ustalili, że kierujący volkswagenem caddy 55-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, jadąc za samochodem dostawczym i będąc na łuku drogi, wykonał manewr skrętu w lewo. Najprawdopodobniej nie upewnił się jednak, czy może ten manewr wykonać bezpiecznie, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka rowerzyście.

Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 65-letniego mieszkańca Łazisk Górnych do szpitala. Poszkodowany w wypadku doznał potłuczeń, licznych otarć naskórka oraz złamania kości piszczelowej. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu samochodem zatrzymano prawo jazdy.

Szczegóły i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Mikołowa. Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here