Powiat mikołowski: Kolejne ofiary dopalaczy

0
Jeden z podejrzanych o handel dopalaczami; fot. KWP w Katowicach

Kolejne osoby z powiatu mikołowskiego zatruły się dopalaczami. Przebywają one lub przebywały w szpitalach. Między innymi w jednej z katowickiej lecznicy hospitalizowana jest 16-letnia dziewczyna i 27-letni mężczyzna. W sumie psychoaktywnymi substancjami zatruło się już 9 osób. Trzy z nich zmarły w Boże Narodzenie.

Jak informuje mikołowska policja, jedna z osób przebywająca w katowickim szpitalu mogła znać jedną z ofiar dopalaczy, która zmarła w święta. Przypomnijmy, że nie żyje 35-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 22- i 23 lata. O tragedii pisaliśmy TUTAJ.

Trwa intensywne śledztwo w tej sprawie. Jeszcze 26 grudnia policjanci z Mikołowa zatrzymali mężczyzn – mieszkańców powiatu mikołowskiego w wieku 35-, 31- i 17 lat – mogących mieć związek ze sprawą.

Dziś (piątek, 28 grudnia) zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji poinformował, że zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu niebezpiecznych dopalaczy oraz handel nimi. Dodatkowo najstarszy z mężczyzn odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here