Powrót bezpłatnych linii do Paprocan oraz majówkowe kursowanie. Od 1 maja na ulice Tychów powrócą autobusy, które za darmo będą wozić pasażerów do Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Autobusy te oznaczone jako PAP1, PAP2, PAP3, PAP4 będą kursowały do 31 sierpnia, ale tylko w soboty i niedziele oraz 1 maja, 3 maja oraz 15 sierpnia. 1 maja i 3 maja komunikacja publiczna (z wyjątkami) kursować będzie jak w niedziele, a 2 maja (z wyjątkami) jak w soboty.
Autobusy linii PAP1 kursować będą na trasie: Tychy Wilkowyje Obywatelska – Wilkowyje Działki – Wilkowyje Wąska – Chłodnicza – Radziejówka – Gen. Andersa – Dworzec PKP – Budowlanych – Carboautomatyka – E. LECLERC – Begonii – Harcerska – Hetmańska – Suble Chałupnicza – Suble Działki – Żwaków Borowa II – Żwaków Myśliwska – Żwaków Nowa – Żwaków Św. Elżbiety – Żwaków Cmentarz – Żwaków Rondo – Żwaków Legionów – Osiedle „L” – Cztery Pory Roku – Sikorskiego Kościół – Osiedle „W” – Paprocany Dymarek – Tychy Paprocany Pętla
Autobusy linii PAP2 kursować będą na trasie: Tychy Mąkołowiec Pętla – Mąkołowiec Jastrzębia – Mąkołowiec Objazdowa – Mąkołowiec Sikorek – Mąkołowiec Bociania – Mąkołowiec Kolibrów – Mąkołowiec Gilów – Słowicza – Sokola – Powstańców – Browar – Targowisko – Stadion – Pływalnia – Edukacji – Filaretów – Szpital Wojewódzki – Wyszyńskiego – Lodowisko – Osiedle „O” – Osiedle „T” – Paprocany Dymarek – Tychy Paprocany Pętla
Autobusy linii PAP3 kursować będą na trasie: Tychy Wartogłowiec Pętla – Wartogłowiec Szkoła – Wartogłowiec Kościół – Wartogłowiec Zwierzyniecka – Zwierzyniec Wiosenna – Zwierzyniec Działki – Czułów Katowicka – Czułów Astrów – Browar – Targowisko – Park Niedźwiadków – Niepodległości – Urząd Miasta – Tęcza – Wyszyńskiego – Lodowisko – Osiedle „O” – Osiedle „T” – Paprocany Dymarek – Tychy Paprocany Pętla
Autobusy linii PAP4 kursować będą na trasie: Tychy Czułów Pętla – Czułów Osiedle – Leszczynowa – Czułów Szkoła – Czułów Katowicka – Czułów Astrów – Browar – Kościuszki – Rynek – Begonii – Harcerska – Hetmańska – Stoczniowców 70 – Osiedle „R” – Osiedle „K” – Skałka – Hale Targowe – Hala Sportowa – Piłsudskiego – Osiedle „T” – Paprocany Dymarek – Tychy Paprocany Pętla
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje ponadto, że w dniach: 1 maja 2019 r. (środa – święto Pracy) i 3 maja 2019 r. (piątek – święto Konstytucji 3 maja) w Metropolii obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, ale autobusy na liniach: 26, 39, 52, 53, 59, 109, 137, 146, 155, 194, 194N, 230, 515, 710 i 850 kursować będą według rozkładów jazdy ważnych w dni wolne w centrach handlowych. Natomiast w czwartek 2 maja obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty, ale autobusy na liniach: J, K, 2A, 52, 80, 120, 130, 135, 178, 181, 202, 224, 245, 288, 620, 636, 735, 738, 840, 860 i 870 kursować będą według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze.
(pp)