Powrót mężczyzny z jajami

0
Fot. J. Jędrysik

Tyska policja ostrzega przed mężczyzną, który pod pretekstem sprzedaży jajek po atrakcyjnych cenach okrada z oszczędności starsze osoby. Ostatnio pewna tyszanka straciła w ten sposób 8 tys. zł. O mężczyźnie z jajami pisaliśmy pod koniec 2016 r., kiedy oszukał seniorów z Pszczyny i Łazisk Górnych. 

W Tychach mężczyzna zaproponował kobiecie sprzedaż jajek na co przystała, po czym wyjęła 100 zł z koperty. Oszust stwierdził, że nie ma drobnych, aby wydać resztę i pójdzie rozmienić pieniądze. Mężczyzna wyszedł, zostawiając jajka, jednak już nie wrócił. Jak się okazało nie tylko zabrał 100 zł, którymi kobieta chciała zapłacić, ale i podstępem ukradł kopertę, w której miała blisko 8 tys. zł.

Podobne przypadki pod koniec ubiegłego roku odnotowano w Pszczynie i Łaziskach Górnych. W Pszczynie pojawił się mężczyzna, który oferował starszym mieszkańcom sprzedaż po atrakcyjnych cenach jajek, jabłek i ziemniaków. 6 grudnia ów mężczyzna, pod pozorem możliwości nabycia u niego towaru, okradł 80-latkę z osiedla Siedlice.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w godzinach porannych nieznany mężczyzna zapukał do jej drzwi. Chciał rozmienić pieniądze, ponieważ nie miał drobnych, żeby wydać resztę jej sąsiadce. Sprzedający nie omieszkał zaproponować również sprzedaż jajek pokrzywdzonej. Kobieta zgodziła się i sięgnęła po pieniądze do saszetki, którą miała ukrytą w jednej z półek. W tym samym momencie, mężczyzna zaoferował także jabłka i ziemniaki. Zaznaczył jednak, że musi po nie zejść na dół. Pokrzywdzona przystała i na tę propozycję. Chcąc mieć do czego przepakować zakupy poszła do kuchni po siatki i wiaderka. Niestety, kiedy ponownie weszła do przedpokoju mężczyzny już nie było. Zginęły również jej pieniądze z saszetki. Na klatce pozostało jedynie wiaderko z jajkami, które porzucił nieuczciwy sprzedawca. Tak samo okradziona została 74-latka z Łazisk Górnych.

Policja apeluje do starszych osób oraz ich rodzin o ostrożność. Seniorzy powinni zachować dystans w kontaktach z nieznajomymi. – Zwracamy się z prośbą do każdego, kto jest w stanie przekazać nam informacje na temat tego mężczyzny o kontakt z policjantami z tyskiej komendy. W przypadku, gdyby mężczyzna ten ponownie pojawił się na którymkolwiek z osiedli i jego zachowanie wydawałoby się dalece podejrzane prosimy o kontakt z dyżurnym naszej jednostki. Można dzwonić przez całą dobę wybierając numer telefonu 32 235 62 55 lub alarmowy 997 – mówi asp. Barbara Kołodziejczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here