Powstają Ogrody Daisy 2019

0
Powstają Ogrody Daisy, 16.05.2019 godz. 15.00; fot. RB

Na rynku w Pszczynie powstają Ogrody Daisy. W pełnej krasie będzie można je podziwiać od jutra (17.05) tylko do niedzieli (19.05).

Najbliższy weekend w Pszczynie to Daisy Days, czyli mnóstwo imprez na rynku i w jego okolicach. Na płycie rynku rozkwitną Ogrody Daisy – przygotowane przez najlepsze gospodarstwa szkółkarskie z południowej Polski. Wieczorami na budynkach starówki  pojawią się różnobarwne iluminacje (Ogrody Światła). W ciągu trzech dni zaplanowano wykłady, prezentacje i kiermasz ogrodniczy.

Co jeszcze ciekawego zapowiada się w ramach Daisy Days? W piątek w ogrodowym entourage’u będzie można obejrzeć film „Tajemniczy ogród” w reżyserii  Agnieszki Holland (godz. 21.30).  W sobotę odbędzie się gra miejska (start o 17.30, zapisy wcześniej), a od 22.00 na rogu rynku i ul. Piastowskiej zaplanowano pokazy mappingu. W niedzielę parkiem i rynkiem zawładną jeźdźcy i amazonki na koniach – to oczywiście Majówka Konna. Parada na rynku zaplanowana jest na godz. 16.00. Impreza ta zawsze ma jakiś temat przewodni, w tym roku będą to powstania śląskie.

Coś interesującego znajdą dla siebie także wielbiciele muzyki. W kościele ewangelickim (tuż przy rynku) zagra w piątek o 17.30 orkiestra kameralna składająca się z artystów z trzech krajów: Polski, Niemiec i Izraela.  W programie m.in. utwory Bacha i Vivaldiego. Na rynku zagoszczą za to klimaty szantowe – wystąpi zespół The Nierobbers (piątek, 20.00). W sobotę o 20.00 w kościele ewangelickim zaprezentuje się z koncertem  Neville Peter – niewidomy amerykański  artysta wykonujący muzykę gospel i jazz. W ramach trasy koncertowej Von Promnitz Tour w niedzielę na rynku będzie okazja zobaczyć występ rdzennych Indian Navajo oraz usłyszeć wokalistkę Ellę J. Preston z San Diego i zespół rockowy Stone z Indianapolis (od 17.00 do 19.00).

18 maja to także Noc Muzeów w Pszczynie. Warto zajrzeć do Muzeum Zamkowego. Polecamy wystawę w Stajniach Książęcych. Kasy biletowe w Zamku i Stajniach będą czynne od godz. 19.45 do godz. 24.00.  Zwiedzanie od godz. 20.00 do godz. 1.00.  Bilet do każdego z obiektów w cenie 1 zł.

Pełny program Daisy Days: tutaj

 

(r)

Sekatory poszły w ruch. Rozpoczęły się Daisy Days

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here