Powstaje skwer Tulipanów w Czułowie

0
Prace geodezyjne na terenie przyszłego skweru Tulipanów, 19.10.2018r.; fot. ZEW

Powstaje skwer Tulipanów w Czułowie. W środę (17.10) działkę przy ul. Tulipanów w Tychach przekazano wykonawcy skweru Tulipanów, a dzisiaj (19.10) trwały tam prace geodezyjne. To inwestycja autorstwa czułowianki Agnieszki Bożek zgłoszona w ramach budżetu partycypacyjnego.

Projekt Agnieszki Bożek, zakładający wybudowanie w Czułowie miejsca zabaw dla dzieci i młodzieży, pierwotnie nazywał się „Boisko wielofunkcyjne dla dzieci i młodzieży”. Autorka złożyła go w lutym 2017 r. Został jednak negatywnie zaopiniowany przez urzędników ratusza, a więc de facto odrzucony. Wnioskodawczyni nie poddała się; w piśmie interwencyjnym, jak słyszymy, zarzuciła urzędnikom nierzetelność w ocenie projektu. Urząd Miasta Tychy, po przeanalizowaniu tej interwencji, zmienił zdanie. Tak więc przedsięwzięcie zyskało ostatecznie pozytywną ocenę ratusza, co umożliwiło uruchomienie procedury głosowania. Projekt miał już wtedy nową nazwę: skwer Tulipanów. Mieszkańcom spodobała się ta propozycja. Głosowali za skwerem, na którym ma być m.in. rolkostrada.

Jak informuje nas Agnieszka Bożek, 17 października plac budowy przy ul. Tulipanów został przekazany wykonawcy, a dzisiaj pracował tam geodeta.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here