Pożar kamienicy. Ewakuowano 8 osób

0
Spalone mieszkanie; fot. KPP Mikołów

Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, który wybuchł dziś (12 grudnia) po godz. 3.00 w nocy w kamienicy na ul. Bluszcza. Według śledczych prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia w jednym z mieszkań. 

Jak informuje Ewa Sikora, rzecznik mikołowskiej policji, w związku z dużym zadymieniem oraz zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców, konieczna była ewakuacja 8 osób. Natomiast kilkunastu innych lokatorów, za zgodą dowodzącego akcją ratunkową, pozostało w budynku. 55-latek, w mieszkaniu, którego wybuchł pożar (2 piętro), decyzją lekarza został przewieziony do siemianowickiego szpitala. Kiedy go znaleziony był nieprzytomny ale oddychał. Był podtruty tlenkiem węgla. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafiła też 9-letnia dziewczynka, ale nie wymagała hospitalizacji.

Mieszkańcy kamienicy nie wiedzieli o zagrożeniu, obudziły ich dopiero syreny wozów strażackich. W akcji gaśniczo-ratunkowej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz załoga pogotowia ratunkowego.Policjanci mikołowskiej komendy, przy wsparciu mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, zabezpieczali miejsce przed dostępem osób postronnych. Według strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Decyzją kierującego akcją ratunkową z użytkowania zostały wyłączone dwa mieszkania. W miejscu pożaru śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny. Obecnie badane są przyczyny i dokładne okoliczności tego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here