Pożar na zapleczu sklepu. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie

0
fot. KPP Mikołów

Informację o pożarze elementów znajdujących się na zapleczu sklepu przy ulicy ks. Wyszyńskiego w Łaziskach Górnych mundurowi otrzymali wczoraj (15 czerwca) po godzinie 3.00. Na miejscu potwierdzono, że spalone zostały papierowe kartony, na skutek czego nadpaleniu uległy między innymi część elewacji budynku oraz skrzynka z bezpiecznikami. Łączna wartość strat sięga 32 tys. zł.

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie zaplecza jednego z miejscowych sklepów. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej 29-latek miał z wyjątkowym zainteresowaniem przyglądać się działaniom strażaków. Poniesione przez właściciela straty sięgnęły rzędu ponad 30 tysięcy złotych.

-Dzielnicowi z samego rana ruszyli w teren. Przeprowadzone rozpoznanie, przesłuchanie świadków i wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego przyczyniła się do zatrzymania 29-letniego mieszkańca miasta. W samo południe mężczyzna został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, a dziś usłyszał zarzut i przyznał się do winy – informuje rzecznik KPP w Mikołowie.

Za przestępstwo zniszczenia mienia sprawcy grozi  nawet do 5 lat więzienia.

Policja zwróciła się też do miejscowej prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

(t), źródło: KPP Mikołów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here