Pożar składowiska tworzyw sztucznych

0
Składowisko tworzyw sztucznych po pożarze; fot. KP PSP Mikołów

W nocy 28 lutego w Łaziskach Górnych wybuchł groźny pożar na terenie jednego z zakładów zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych. Paliły się worki typu big bag, wypełnione zmielonymi elementami z PCV i polipropylenu.

Jak informuje nas mł. kpt. Jakub Gendarz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, 28 lutego, ok. godz. 22.30, strażacy otrzymali zgłoszenie o… pożarze traw przy ul. Wyrskiej. – Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce, od razu zorientowały się, że nie mamy do czynienia z palącą się trawą. Płomienie były wysokie – mówi mł. kpt. Gendarz. – Okazało się, że za betonowym płotem, częściowo na zadrzewionym terenie, znajduje się składowisko worków typu big bag, wypełnionych zmielonymi elementami z PCV i polipropylenu. Działa tam bowiem zakład zajmujący się recyklingiem tworzyw sztucznych. Worki były zgromadzone na powierzchni 50 x 80 metrów. Pożar obejmował teren o pow. ok. 250 m kw. – dodaje oficer prasowy KP PSP.

Jak słyszymy, ogień dogaszany był do godz. 23.25. Akcja zakończyła się dziś (1 marca) po godz. 4.00 rano. Brały w niej udział zastępy zawodowej straży z Mikołowa i Tychów oraz z jednostek OSP z powiatu mikołowskiego. W sumie 58 ludzi. Część z strażaków pracowała w aparatach powietrznych. Mł. kpt. Jakub Gendarz zapewnia, że nie było zagrożenia dla zabudowań pobliskich firm oraz sąsiednich ogródków działkowych.

Jak informuje mł. kpt. Gendarz, dziś (1 marca) na miejscu zdarzenia odbyło się spotkanie z udziałem strażaków, policji i przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych. – Sprawdzimy działalność tej firmy pod kątem przepisów przeciwpożarowych. Swoją kontrolę zapowiedzieli też urzędnicy gminni. Postępowanie w sprawie pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie – mówi oficer prasowy KP PSP.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here