[AKTUALIZACJA] Zapalił się olej na patelni w restauracji w galerii handlowej Gemini Park w Tychach

0
Ewakuowani klienci galerii handlowej; fot. 112Tychy.pl
Reklama

Dziś (13 października) około godziny 14.20 strażacy interweniowali w jednej z restauracji w galerii handlowej Gemini Park w Tychach. Ewakuowano ponad 1000 klientów znajdujących się w obiekcie.

Jak informuje portal 112Tychy.pl, dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Tychach otrzymał zgłoszenie z systemu przeciwpożarowego na terenie galerii Gemini Park. Sygnał pochodził z czujki w jednej z restauracji.
Jeszcze przed przyjazdem strażaków z obiektu ewakuowanych zostało ponad 1000 osób. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do pożaru oleju w garnku w jednej z restauracji, a pożar został ugaszony przez jej pracowników. Strażacy sprawdzili obiekt i po około trzydziestu minutach działania zostały zakończone.

AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy mail od Izabeli Jędruch z Biura Prasowego Gemini Park Tychy: „Chcielibyśmy sprostować informację zawartą w tytule artykułu. W Gemini Park Tychy nie doszło do pożaru. Przyczyną załączenia się czujki przeciwpożarowej był olej, który zapalił się na patelni w lokalu gastronomicznym. Problem obecnie jest już rozwiązany”.

(J), źródło: 112Tychy.pl
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here