Pożary dachów

0
Pożar dachu w domu w Brzeźcach, fot. OSP Studzionka/fb
Reklama

Do pożarów dachów w dwóch domach jednorodzinnych doszło w ostatnich dniach w gminie Pszczyna. 7 kwietnia palił się dach domu w Łące. Dziś (9 kwietnia) do pożaru doszło w Brzeźcach.

Informację o pożarze dachu w domu jednorodzinnym w Łące przy ul. Kwiatowej pszczyńska straż pożarna otrzymała 7 kwietnia tuż przed godziną 23.00. Na miejsce wysłane zostały zastępy PSP oraz OSP. Strażacy na miejscu zobaczyli ogień oraz dym wydobywający się spod poszycia dachowego.

– Na szczęście mieszkańcy w porę zdążyli bezpiecznie opuścić budynek – relacjonuje mł. bryg. Mateusz Caputa z KP PSP Pszczyna.

– Działania gaśnicze prowadzono od środka budynku, jak i na zewnątrz z kosza drabiny mechanicznej. Przystąpiono również do częściowej rozbiórki konstrukcji i poszycia dachu celem odprowadzenia dymów pożarowych, jak również dotarcia do zarzewi ognia. Spalone elementy konstrukcji i wykończenia budynkuwyniesiono na zewnątrz i przelano wodą. Cały obiekt oddymiono i skontrolowano również przy użyciu sprzętu wykrywczego i pomiarowego – opisuje rzecznik straży.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy: ok. 30 m kw. powierzchni dachu, niektóre elementy konstrukcyjne i wykończeniowe budynku oraz część instalacji użytkowych.

Reklama

W akcji, którą zakończono około godz. 2.20, uczestniczyły cztery zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz trzy jednostki OSP z KSRG.

Dziś (9.04)  o godzinie 5.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu w domu jednorodzinnym w Brzeźcach. Jak informuje nas Mateusz Caputa, podobnie jak w Łące, spod pokrycia dachu wydobywał się ogień i dym. Mieszkańcy zdążyli opuścić dom, więc nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu uległo 25 m kw. dachu, część instalacji, część wyposażenia poddasza. Działania strażaków trwały do ok. 8.00.

W Brzeźcach, fot. OSP Wisła Wielka/fb

(t)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here