Pracownica banku uratowała oszczędności 82-latki przed oszustami

0
Komisarz Dariusz Waligóra dziękuję

Dzięki czujności i właściwej reakcji pracownicy Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego 82-latka z Orzesza uchroniona została przed utratą swoich oszczędności. Staruszkę chciał oszukać 56-letni tyszanin metodą „na wnuczka”. 

27 kwietnia komisarz Dariusz Waligóra, pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Mikołowie, spotkał się z przedstawicielami Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego i podziękował za wzorową postawę pracownicy tej placówki. To dzięki czujności i właściwej reakcji Aliny Sosny, uchroniono 82-letnią mieszkankę Orzesza przed utratą oszczędności jej życia.
11 kwietnia do staruszki zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Mężczyzna wyżalił się seniorce, że miał wypadek i aby uniknąć odpowiedzialności, musi zapłacić 32 tysiące złotych. Poprosił kobietę o pożyczenie tej sumy. Po rozmowie telefonicznej, 82-latka poszła banku, aby wypłacić oszczędności, jakie posiadała na koncie.

Na szczęście w odpowiednim momencie zareagowała właśnie Alina Sosna – pracownica banku z wieloletnim doświadczeniem. To dzięki jej intuicji i profesjonalizmowi, kilka chwil później kryminalni z komisariatu w Orzeszu zatrzymali 56-letniego oszusta z Tychów. Prowadzone przez mikołowskich śledczych postępowanie nadal ma charakter rozwojowy.

Dzisiaj szef mikołowskich policjantów, wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Orzeszu nadkom. Anną Musioł, złożyli Pani Alinie Sosnie oraz jej przełożonemu podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, dzięki której mieszkanka Orzesza nie straciła swoich oszczędności. W spotkaniu wzięła udział również dyrektor do spraw relacji z rynkiem. Były słowa wielkiego uznania, list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Na ręce komendanta oraz szefowej orzeskich policjantów również złożone zostały podziękowania, kwiaty oraz pamiątkowe statuetki za błyskawicznie podjętą interwencję oraz profesjonalizm mundurowych, dzięki którym nie doszło do wyłudzenia pieniędzy od klientki ich banku.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here