Pracownicy ratusza zakażeni koronawirusem. Więcej pytań niż odpowiedzi

0
Urząd Miasta w Tychach; fot. ZB

W środę 12 sierpnia prezydent Tychów Andrzej Dziuba poinformował, że u pracowników ratusza wykryto koronawirusa. Poprosiliśmy o podanie bardziej szczegółowych informacji, m.in. ilu pracowników UM Tychy jest zakażonych, w jakich wydziałach pracowali, ilu klientów Urzędu Miasta Tychy zostało poddanych testom na obecność koronawirusa? Większość z tych pytań pozostała bez odpowiedzi.

– W całym kraju obserwujemy wzrost zachorowań na koronawirusa, niestety także u pracowników Urzędu Miasta Tychy potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 – zakomunikował 12 sierpnia na stronie facebookowej Andrzej Dziuba prezydent Tychów. – Zgodnie z obowiązującymi procedurami służb sanitarnych i epidemiologicznych kwarantannie zostali poddani wszyscy (5 osób), którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi. Wczoraj i dziś zostało także wykonane ozonowanie niektórych pomieszczeń w budynku urzędu.

Prezydent Dziuba poinformował 12 sierpnia, że Urząd Miasta Tychy będzie funkcjonował tak, jak do tej pory (klienci są przyjmowani tylko na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta), zachęcał jednak do załatwiania spraw telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl.

– Unikajmy zbędnych wizyt w urzędzie i kontaktów z innymi osobami – apelował prezydent Tychów. – Zdrowie nas wszystkich jest w tym momencie najważniejsze. Zachowajmy więc maksymalną ostrożność i stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W związku z tą informacją jeszcze tego samego dnia (tj. 12 sierpnia) wysłaliśmy do Urzędu Miasta Tychy mail, prosząc o więcej informacji. Pytaliśmy m.in. u ilu pracowników UM Tychy potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2? Ilu urzędników poddano izolacji, a ile osób w związku z tym poddano już kwarantannie (i sprawdzeniu czy są zakażeni)? Ilu wśród poddanych kwarantannie jest urzędników UM Tychy? Kim są pozostali (poza urzędnikami) poddani kwarantannie? W jakich wydziałach UM Tychy pracowali urzędnicy, u których wykryto koronawirusa? Czy wszyscy pozostali pracownicy tych wydziałów, od naczelnika do pracownika najniższego szczebla, będą objęci kwarantanną i poddani testom na obecność koronawirusa? Ile pracowników tyskiego ratusza zostanie w sumie poddanych kwarantannie i badaniom na obecność koronawirusa? Czy wśród zakażonych pracowników Urzędu Miasta Tychy są prezydent Andrzej Dziuba, lub jego zastępcy, sekretarz miasta lub skarbnik (czy któraś z tych osób jest lub będzie objęta kwarantanną i sprawdzeniu czy nie jest zakażona)? Ile klientów Urzędu Miasta Tychy do tej pory zostało poddanych testom na obecność koronawirusa, z uwagi na wykrycie zakażenia u urzędników UM Tychy? U ilu osób z tej grupy testy dały wynik dodatni, czyli sygnalizujący obecność SARS-CoV-2? Czy w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną planuje się zamknięcie Urzędu Miasta Tychy?

– U 2 pracowników Urzędu Miasta Tychy potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 – odpowiedziała nam 14 sierpnia Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. – Zgodnie z obowiązującymi procedurami służb sanitarnych i epidemiologicznych kwarantannie zostali poddani wszyscy (5 osób), którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi. Zostało także wykonane ozonowanie niektórych pomieszczeń w budynku urzędu. Urząd Miasta będzie funkcjonował tak, jak do tej pory (klienci są przyjmowani tylko na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta). Zachęcam jednak do załatwiania spraw telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. To wszystko co mamy do powiedzenia w tym temacie.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here