Preindustriada przy wapiennikach

0

Miejska Placówka Muzealna i Śląski Ogród Botaniczny zapraszają w niedzielę 28 maja na „Preindustriadę przy wapiennikach”. Jest to impreza o tematyce historycznej poświęcona czasom sprzed rewolucji przemysłowej i jednocześnie rozgrzewka przed tegoroczną Industriadą – świętem śląskiego Szlaku Zabytków Techniki. 

W Mikołowie Mokrym (ul. 15 grudnia obok Przedszkola nr 10), w godz. 12.00 -17.00 na zwiedzających czekają dwa piece wapienne (będzie można je zwiedzić) i kamieniołom z tarasem widokowym. Do dyspozycji będą przewodnicy, którzy opowiedzą o skarbach mokierskiej ziemi i Śląskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie z okazji Dnia Dziecka czeka na najmłodszych moc wrażeń, zabaw historycznych i ekologicznych.

Będą m.in. pokazy dawnego wypalania wapna. Grupa LORICAMOS zaprezentuje sztukę łucznictwa, płatnerstwa, odlewania cyny i skręcania powrozów. CONVIVUM przygotuje przysmaki średniowiecznej kuchni. Z kolei FRAUCYMER pokaże dawne zabawy i tańce. Mikołowskie Towarzystwo Historyczne w zabawie „Ślady przeszłości” pozwoli wczuć się dzieciom w poszukiwaczy skarbów z wykrywaczem metalu.

Wstęp na imprezę jest wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here