Premier Morawiecki na boisku Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy

1
Premier Mateusz Morawiecki w hali APN GKS Tychy, 5.08.2019r.; fot. ZB

Dzisiaj (5 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki, w towarzystwie ministra sportu i turystyki Witolda Bańki i marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, odwiedził Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy przy ul. Oświęcimskiej w Tychach. Jest ona beneficjentem ministerialnego wsparcia finansowego.

Prezes Rady Ministrów wspomniał, że Śląsk był nie tylko potęgą przemysłową w Polsce, ale również potęgą sportową – i czas by powrócił na tę pozycję. Jednak aby sportowcy mogli odnosić sukcesy muszą mieć odpowiednie warunki do treningów. Warunki takie stwarza nowoczesna hala sportowa z boiskiem ze sztucznej trawy do gry w piłkę nożną.

– Potrzebujemy takich obiektów, jak ten w Tychach, który pozwala trenować cały rok – mówił premier Morawiecki w hali APN. – Chcemy tworzyć warunki dla rozwoju. Sport uczy dyscypliny, wytrwałości. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, poinformował, że ministerialne dofinansowanie Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy wyniesie 900 tys. zł (z ogólnej transzy 12,5 mln zł przeznaczonej na takie cele). W latach 2016-2019, jak można było usłyszeć, na dofinansowanie infrastruktury sportowej rząd Prawa i Sprawiedliwości wydał 2,3 mld zł, województwo śląskie otrzymało dotychczas dofinansowanie w wysokości 254 mln zł.

– Współpraca przynosi efekty – zauważył marszałek Chełstowski. – Będzie to kolejny ważny ośrodek sportowy na terenie województwa. Województwo śląskie, co roku, dofinansowuje działalność sportową na swoim terenie kwotą 7 mln zł.

Marcin Kuśmierz, wiceprezes do spraw organizacyjnych APN GKS Tychy, dziękował rządowi, władzom wojewódzkim i władzom miasta za okazaną pomoc. Wskazując na boisko hali wiceprezes Kuśmierz zwrócił uwagę, że jeszcze rok temu w tym miejscu rolnicy kosili zboże. Hala ze sztucznym boiskiem będzie służyć 750 dzieciom, które w ramach APN będą tu trenowały piłkę nożną. Do nieopodal położonej szkoły sportowej będzie uczęszczać 280 dzieci.

W tyskim spotkaniu z premierem wzięli udział m.in. tyscy radni PiS (byli również dzień wcześniej na spotkaniu z premierem w Bojszowach), mieszkańcy, dzieci ze szkoły sportowej. Nie było prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby, ani jego zastępców. W Bojszowach w pikniku rodzinnym z premierem wziął udział Adam Duczmal, wójt Bojszów, oraz m.in. przedstawiciele władz powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

2 godziny po opublikowaniu powyższej informacji na www.noweinfo.pl (wersja papierowa była już w drukarni) skontaktowała się z nami Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, z komentarzem dotyczącym nieobecności prezydenta Tychów (ani jego zastępców) podczas dzisiejszej wizyty premiera Morawieckiego.

– Ani prezydent Tychów, ani jego zastępcy nie zostali poinformowani o tej wizycie i nie byli na nią zaproszeni – powiedziała Ewa Grudniok, rzecznik UM Tychy.

(icz)

 

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiscie…..po co zaiwadamiac wladze samorzadowe…tylko by przeszkadzali….
    A to ze miasto dofinansowuje APN ….to juz zapomnieli powiedziec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here