Premier Morawiecki w Pszczynie promował „Polski Ład”

0
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w Pszczynie; fot. Natalia Modrzewska
Reklama

W ramach dzisiejszej wizyty na Śląsku (12 lipca), premier Mateusz Morawiecki odwiedził Pszczynę. Spotkał się z mieszkańcami przed zamkiem. Szef rząd promował „Polski Ład” – plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19.

Premier Mateusz przypomniał, że „Polski Ład” to plan rządu Zjednoczonej prawicy na czas po pandemii, w którym przedstawione zostały propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Plan, który przewiduje działania i inwestycje m.in. w zdrowie, rodzinę czy energetykę.

Fundamentami „Polskiego Ładu” ma być m.in. obniżka podatków dla 18 mln Polaków, emerytury bez podatku do 2500 zł i przeznaczenie 7 proc. PKB na ochronę zdrowia.

Na spotkanie z premierem przed godz. 20.00 w rejonie Muzeum Zamkowego przyszło ok. 200 osób. M. Morawieckiemu towarzyszyli m.in. posłowie PiS z naszego regionu: Izabela Kloc i Grzegorz Gaża.

Byli obecni też przeciwnicy obecnego rządu, którzy usiłowali zagłuszyć wystąpienie premiera. Oddzielono ich od szefa rządu ławkami i kordonem policjantów. Na transparentach mieli wypisane m.in. hasła: „Nowy ład to nowy dług” i „Polski Ład to praca za miskę ryżu na pokolenia”.

Reklama

Po przemówieniu M. Morawiecki spotkał się z samorządowcami w Sali Lustrzanej zamku.

Wcześniej premier Morawiecki uczestniczył w otwarciu Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim w Chorzowie. Wizytował też firmę Eko-Okna SA w Kornicach (gmina Pietrowice Wielkie, powiat raciborski).

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here