Prezydent RP w Bieruniu

1
Andrzej Duda, prezydent RP na rynku w Bieruniu; fot. Lech Gawin

W czwartek 23 czerwca do Bierunia przyjechał prezydent RP Andrzej Duda. Dostojnego gościa witali przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Krystianem Grzesicą, władze powiatowe, duchowieństwo, orkiestra dęta z kopalni ,,Piast”, Zespół Folklorystyczny ,,Ściernianeczki” oraz pełny rynek mieszkańców.

– Wybrał pan dobre miejsce bo Bieruń jest miastem z ponad 600-letnią tradycją, gdzie żyją uczciwi i pracowici ludzie – powiedział m.in. podczas powitania burmistrz Grzesica.

– Kiedy odwiedziłem Katowice, złożyłem kwiaty pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego – powiedział na wstępie prezydent. – Ci politycy nie lubili się, jednak dążyli do zbudowania wolnej Polski ze Śląskiem w jej granicach. Dziś składam kwiaty przy pomniku powstańców w waszym mieście. To tu górnicy rozpoczęli podziemny strajk. Jestem dumny, że mogę odwiedzić Bieruń – zakończył przemówienie Andrzej Duda.

Następnie prezydent rozpoczął powitanie z mieszkańcami, z którymi wymieniał uściski ręki, pozował do zdjęć, składał autografy i dłużej zatrzymał się przy górniczej orkiestrze oraz zespole folklorystycznym. Wizyta głowy państwa trwała ok. 1 godzinę i przebiegła w życzliwej i spokojnej atmosferze. Na zakończenie prezydent otrzymał od władz miasta pamiątkowy witraż.

Lech Gawin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here