Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 r.

0
fot. (icz)
Reklama

Podczas dzisiejszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy udzieliła prezydentowi Tychów Andrzejowi Dziubie absolutorium za ubiegły rok. Dochody budżetu miasta w 2019 r. były większe niż zaplanowano, a wydatki mniejsze od planu.

Dochody miasta Tychy w 2019 r.  wyniosły ostatecznie 909,4 mln zł, czyli były o 4,3 mln zł większe od zaplanowanych, natomiast wydatki osiągnęły 935 mln zł, to znaczy, że były o 37,4 mln zł mniejsze od tego co zakładał plan. Niewykonanie zaplanowanych wydatków to wiadomość niedobra.

Na co w 2019 r. wydawano pieniądze? 703,3 mln zł pochłonęły wydatki bieżące (największą ich część, bo 37 proc. pochłonęła oświata i wychowanie), a 176,3 mln zł (czyli prawie 25 proc. wydatków) przeznaczono na inwestycje – czyli więcej niż łącznie w latach 2017 i 2018. Tak wysoki odsetek wydatków majątkowych (inwestycyjnych) z prawie czterokrotnie niższym (od dopuszczalnego) wskaźnikiem obsługi zadłużenia świadczy o zdrowych finansach.

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, przedstawił wybrane fragmenty raportu o stanie miasta za ubiegły rok i sprawozdanie finansowe.  Rada Miasta bez głosów sprzeciwu udzieliła prezydentowi Andrzejowi Dziubie absolutorium za ubiegły rok.

(icz)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here