Problem z umową? Pomoże kancelaria adwokacka

0

Zamierzasz sygnować ważną umowę, na przykład zakupu domu lub umowę współpracy z inną firmą? W takim przypadku nigdy nie podpisuj jej bez wcześniejszego zapoznania się z jej zapisami. W analizie warunków umowy może pomóc również dobry prawnik.

Nie każda umowa jest korzystna

Umowy podpisywane są wtedy, gdy dwie lub większa liczba stron chce uzgodnić na papierze określone warunki, na przykład sprzedaży lub współpracy. Umowa ma być wtedy zabezpieczeniem, które wskazuje na prawa i obowiązki sygnatariuszy. Niestety, nie każda umowa jest korzystna. Zdarza się, że zawiera ona zapisy, które stawiają jedną ze stron na gorszej pozycji, na przykład grożą jej wysokimi karami w przypadku błahych sytuacji. Właśnie dlatego każda umowa powinna być dokładnie przeczytana.

Czym są klauzule abuzywne?

Jednym z głównych zagrożeń przy sygnowaniu umów są tak zwane klauzule abuzywne. To niedozwolone zapisy umowne, które nie są zgodne z literą prawa. Często pojawiają się one w przypadku umów pożyczek i kredytów, umów między przedsiębiorcami. Zasadniczo takie klauzule nie wiążą sygnatariuszy na mocy prawa, ponieważ są one z nim niezgodne. Najlepiej jednak zapobiegać podpisywaniu takich umów. Jak można to zrobić?

Jak chronić się przed niekorzystnymi umowami?

Aby zabezpieczyć się przed sygnowaniem niekorzystnej umowy, najlepiej kilkukrotnie ją przeczytać. Wtedy, gdy zauważone zostaną jakieś niekorzystne zapisy, należy poinformować o nich drugą stronę, a gdy nie zgadza się ona na ich zmianę, zrezygnować z umowy. Jednak nawet zapoznanie się z zapisami umowy nie zawsze zapewnia ochronę. Konieczna jest wiedza prawnicza, dlatego najlepiej udać się do kancelarii świadczącej usługę opiniowania umów. Wówczas można liczyć na pełną pomoc w związku z każdego typu umową. Prawnik specjalizujący się w prawie umów będzie mógł zapoznać się z umową przedłożoną przez klienta, a następnie przekazać mu informacje na temat jej zapisów i doradzić, czy warto ją podpisać. Ponadto prawnik może przygotować prawidłowy wzorzec umowy.

Gdzie zwrócić się po pomoc?

Gdy potrzebna jest dobra kancelaria adwokacka Katowice jest jednym z tych miast, gdzie klienci mogą otrzymać szybką i skuteczną pomoc prawników z wieloletnim doświadczeniem w prawie umów. Adresy dostępne są online. Umowy mogą być skomplikowane i zawierać niesprzyjające stronie umowy zapisy. Aby wyeliminować ryzyko związane z sygnowaniem umowy z klauzulami abuzywnymi lub zawierającej inne niekorzystne warunki, warto udać się do dobrego adwokata specjalizującego się w prawie umów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here