Proboszcz na kwarantannie

0
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Ksiądz proboszcz z parafii pw. Imienia Maryi w Radostowicach (gmina Suszec w powiecie pszczyńskim) przebywa na kwarantannie.

Wiadomość pojawiła się na stronie parafii. „Dzisiaj rano ks. proboszcz otrzymał informację o dodatnim teście z badania na SARS – CoV- 2. Czekamy na decyzje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej” – można przeczytać. Jak podano dalej, nabożeństwa i msze św. w kościele są odwołane. Rodziny, które zamówiły intencje, są proszone o kontakt telefoniczny z proboszczem. „Kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zwracać się drogą telefoniczną”. Proboszcz prosi o modlitwę.

To już kolejny przypadek kwarantanny wśród duszpasterzy w powiecie pszczyńskim w ostatnim czasie. Od 31 lipca na kwarantannie byli księża z parafii w Piasku koło Pszczyny. Jak podała parafia, kwarantanna ustała 8 sierpnia. Wynik badania był negatywny.

Kwarantanną objęty został także proboszcz parafii św. Marcina w Ćwiklicach. Jak napisał w liście do parafian 2 sierpnia, miał pozytywny wynik badania, natychmiast zgłosił to do sanepidu. Kościół został zdezynfekowany. Pisaliśmy o tym: tutaj. W ogłoszeniach z ostatniej niedzieli, 9 sierpnia, można przeczytać, że we wtorek zostanie odprawiona msza św. w kaplicy na probostwie za wszystkich parafian, a zwłaszcza za wszystkich chorych i przebywających w kwarantannie. „Proszę również o modlitwę za wszystkich chorujących kapłanów, a tym, którzy mi w tym czasie pomagają, bardzo dziękuję” – czytamy na stronie ćwiklickiej parafii.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here