Proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa

44
Ks. Michał Macherzyński (w środku); fot. J. Jędrysik
Reklama

Dziś (20 czerwca), w Boże Ciało, po mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach Wilkowyjach, miejscowy proboszcz – ks. Michał Macherzyński – ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa.

Jak informuje nas świadek zdarzenia, jako powód swojej decyzji kapłan podał związanie się z kobietą.

Także dzisiaj (20 czerwca) na swoim profilu na Facebooku ks. Macherzyński napisał (pisownia oryginalna): „Kochani. Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę. Pozdrawiamy!”

Ks. Michał Macherzyński był proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach Wilkowyjach od 9 lat. Pełnił też funkcję wicedziekana dekanatu Tychy Stare. Zasłynął – jako zapalony motocyklista – z organizowania Wilkowyjskich Zlotów Motocyklowych.

(J)

Reklama

Pochwała niewierności

Reklama

44 KOMENTARZE

 1. Jego wola popatrz w swoje sumienie czy jest za co go osądzać jedynie czego mogę Michałowi życzyć to wytrwałości na nowej drodze życia

  • Idąc do kapłaństwa składa się przysięgę, która jest dobrowolna. Jeżeli ktoś łamie własną przysięgę to sam wystawia o sobie świadectwo i tyle.

   • Nie bardzo złamał przysięgę – odszedł od kapłaństwa, na poczet którego ją składał. Lepiej tak, niż chować się po kątach jak z ministrantami.

   • proszę mi wskazać gdzie w piśmie świętym jest mowa o celibacie dla duchownych ,wówczas może pan mówić o złamaniu przysięgi którą daje się Bogu a nie ludziom

    • Jest w Piśmie Świętym poparcie dla życia w samotności dla chwały Boga ( celibatu duchownych )
     1 Koryntian 7:32-35
     Chcę, abyście byli wolni od trosk;
     kto nie ma żony, troszczy się o sprawy Pańskie, o to, jak by się Panu podobać;
     A żonaty troszczy się o sprawy tego świata, o to, jak by się podobać żonie,
     I żyje w rozterce.
     Także kobieta niezamężna i panna troszczy się o sprawy Pańskie,
     aby być świętą i ciałem i duchem;
     mężatka zaś troszczy się o sprawy tego świata, jakby się podobać mężowi.
     A to mówię dla własnego dobra waszego, nie aby sidła na was zarzucać,
     lecz abyście postępowali przystojnie i trwali przy Panu ustawicznie.

    • Przyjmując święcenia diakonatu a więc wstępując w stan duchowny ślubował celibat ( dobrowolnie ). Podczas przyjęcia święceń prezbiteratu (kapłańskich ) celibat już Go obowiązywał. To tak dla tych którzy nie wiedzą jaką przysięgę złamał. Choć można z ludzkiego punktu widzenia mieć zrozumienie dla odejścia ze stanu duchownego i dalszego życia z kobietą to jednak robienie show z niedotrzymania przysięgi i nazywanie przez niektórych tego bohaterstwem jest nadużyciem.

     • Też tak uważam poprostu pożegnał się nie z Kościołem ale z Panem Bogiem w dniu Bożego ciała zranił go strasznie jak Bóg musi cierpieć z tego powodu to nic innego jak zdrada i ukrzyżowanie nie usprawiedliwiajmy grzechu ślub zerwany i przymierze z Panem Bogiem ale miejmy odwagę stanąć po stronie wiary chwila przyjemności skutki opłakalne

 2. Ogłosił na fejsbuku że odchodzi z kapłaństwa. Odprawiał msze i inne sakramenty żyjąc świadomie w grzechu i z myślą o odejściu z kapłaństwa. To strasznie zle działa na ludzi.

  • A jak działa na ludzi hipokryzja księży, którzy pozostając w kapłaństwie mają kochankę i dzieci? On chociaż postąpił uczciwie.

   • pamiętam Ks. Michała z mojej parafii, jakieś 25 lat temu. Wspominam go jako bardzo miłego i otwartego księdza (byłam wtedy dzieckiem, więc nic więcej nie jestem w stanie o nim nic więcej powiedzieć). Szkoda, że nie wytrwał. Będę się za niego modlić.

 3. No cóż Szanowny Panie ex proboszczu, trzeba się będzie zmierzyć z szarym życiem. Zobaczy Pan, że uczucie uczuciem, a życie ludzi świeckich, które Pana do teraz nie dotyczyło, łatwe nie jest. Trzeba będzie znaleźć pracę zgodną z kwalifikacjami, płacić rachunki, odkładać na emeryturę a to nie jest takie proste.

 4. Duża uczciwość w podejściu do świata…. Szacunek za decyzję i powodzenia w normalnym, ciężkim życiu codziennym…

 5. Ale jaja! No cóż Ksiądz też człowiek, a ten cholerny szatan kusi najbardziej Księży. Jak mi kiedyś powiedział pewien Ojciec Kapucyn ” My jesteśmy najbliżej Pana Boga i czujemy oddech szatana na plecach”. Dobrze, że się Proboszcz przyznał, a ludzie zawsze będą gadać i komentować. Powodzenia na nowej drodze życia!

 6. Ludzie piszący o szacunku, podziwie i odwadze sami powinni się zastanowić nad swoim życiem. Uważam że dobrze zrobił odchodząc skoro dopuścił się cudzołóstwa ale nie rozumiem tej szopki. Kapłan, który związał się z kobietą powinien z pokorą odejść z parafii, Jego postawa powinna w dalszym ciągu być przykładem, że skoro zgrzeszył to ponosi konsekwencje, a nie robić z tego show na mszy w Boże Ciało. Skoro taką decyzję podjął powinno być krótkie oświadczenie i z pokorą odejść. Złamał co najmniej dwa przykazania, przykładem nie świeci bo nawet ślubu wziąć nie może. Ot taki przykład kapłana żyjącego na kocią łapę.
  Ciekawe czy inny mężczyzna jakby obwieścił że odchodzi od żony bo się zakochał ( przy tym związał by się z kobietą z dzieckiem) miałby tyle wsparcia i poklasku…

  Żenada…

 7. Odprawił mszę św. mając w myślach popełnienie grzechu. Jak chciał się związać z kobietą to nie powinien już przystępować do ołtarza. Co mógł w tedy głosić? Swoją grzeszność , której nie che powierzyć łasce odkupienia? Pochwałę zdrady ślubów, które złożył przed Bogiem? W liturgii Bożego Ciała był śpiewny psalm tekstem : „wypełnię me śluby dla Pana przed całym jego ludem”. A on je właśnie łamał. Zakłamanie….

 8. Około roku temu odszedł z kapłaństwa ksiądz, który był tym księdzem 18 lat. Odszedł, bo jak powiedział w Kościele nie ma Boga, a jest tylko władza innych i pieniądze i że żałuję, że tam poszedł.
  W tym przypadku tez tak może być!
  To nie jest Kościół Jezusa tylko zboczeńców i przedsiębiorców, jak Tadzio od Rydzyków!

 9. Powodzenia… i tak nie jesteś katolickim kapłanem, bo święcenia po Soborze Watykańskim II są niekatolickie i dla Kościoła Katolickiego nieważne.

 10. Cudowny człowiek i postąpił bardzo uczciwie! Wybrał inną drogę i miał odwagę żeby o tym powiedzieć, a nie chować się po kątach!

 11. Na takie szmaciarstwo się zdecydować i nazywać to odwagą??? To jest budowanie życia na gnoju, nawet nie na piasku.,
  Słowo rzec Bogu, a teraz się od niego odwrócić?
  przecież nie można być księdzem na 5, 10, 15 lat, a tak samo mężem na trochę.

 12. Tyle lat życia zmarnował … chyba , ze sobie używał od 25 lat i stwierdził „po co” … forma trochę dziwna … o tyle lepiej , ze nie na złocie motocyklowym …

 13. WIEKSZOSC KOMENTARZY OD SZATANA POCHODZI..NA TYM SAMYM SZATANSKIM WOZKU JADA..CO TEN KSIADZ PROSTO W PASZCZE OGNISTA -SIARCZYSTA DEMONOW…NARODZIE WSPOLCZUJE TOBIE

 14. Czytając większość komentarzy aż zimno się robi. A to Polska właśnie.
  A człowiek postąpił uczciwie, po co oszukiwać kobietę? Podobno wg kościelnych statystyk 60 % jest takich, co mają lub mieli stosunki z kobietami, w co ja nie wierzę, ale pewnie jakby zliczyć homo i pedofili to by prawie 100 % się zebrało.
  Co to za towarzystwo? Aż strach pomyśleć.
  Może coś potrafi, ale trzeba będzie zabrać się do pracy. Wyobraźcie sobie, że np. w takiej Francji każdy ksiądz gdzieś pracuje i się tego nie wstydzi. Byłem raz na winobraniu, gdzie ksiądz zbierał grona, pewnie byśmy nie wiedzieli, gdyby się nie przyznał. Można? Można. W szkołach nie ma religii a w urzędach krzyży.

 15. On nie potrzebuje modlitwy. On potrzebuje odciac sie od tego szamba raz i definitywnie. Zapomniec o bzdurach o wiecznym zbawieniu i postarac sie zyc szczesliwie tu i teraz, z ukochana kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here