Program Rozwoju Elektromobilności. Trzy cele do osiągnięcia

0
"Dystrybutor" elektryczny fot. ZB

Program Rozwoju Elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Projekt nakreśla trzy główne cele. Aby je osiągnąć, zakłada działanie w pięciu obszarach.

Jak informuje Serwis Rzeczpospolitej Polskiej (gov.pl), Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce określa korzyści związane z upowszechnieniem stosowania pojazdów elektrycznych w naszym kraju oraz identyfikuje potencjał gospodarczy i przemysłowy tego obszaru. Działaniom mającym umożliwić realizację PRE przyświecają trzy główne cele. Po pierwsze chodzi o stworzenie warunków do rozwoju elektromobilności Polaków. Jak się chce to osiągnąć? Poprzez zachęty do kupowania pojazdów elektrycznych. Zachęty te niewiele jednak dadzą, gdy nabywcy samochodów na prąd będą borykali się z problemem zasilenia swoich aut w energię. Dlatego tak istotne jest upowszechnienie infrastruktury ładowania. Cel drugi to rozwój przemysłu elektromobilności. Trzecim celem jest stabilizacja sieci elektroenergetycznej poprzez integrację pojazdów z tą siecią.

Aby zrealizować te cele, Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce wskazuje na potrzebę działań w pięciu obszarach, zaczynając od zmiany świadomości potencjalnych użytkowników, poprzez opracowanie systemu korzyści dla użytkowników pojazdów elektrycznych, rozwój producentów w segmencie elektromobilności, zmiany regulacyjne warunkujące rozwój elektromobilności po praktyczne dostosowanie do potrzeb elektromobilności sieci energetycznej w kraju.

Inaczej mówiąc, warunkiem zrealizowania PRE  jest stworzenie podstaw dla szeroko rozumianego ekosystemu elektromobilności, koordynacja działań w zakresie rozwoju przemysłu elektromobilności i stymulowanie popytu na pojazdy elektryczne.

(pp)

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here