Przebiegli przez Pszczynę

0
fot. UM Pszczyna/MG Foto Grucka

W ostatnią niedzielę, 2 sierpnia, na ulicach Pszczyny można było zobaczyć biegaczy. Odbył się Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza. Towarzyszyła mu akcja charytatywna, w czasie której zebrano 5190 zł na leczenie Arka z Wisły Wielkiej.

Jak informuje UM Pszczyna, przygotowania do tegorocznej edycji biegu trwały wiele tygodni. Wiązało się z przekładaniem terminów, odwołaniem rywalizacji dziecięcej i czekaniem na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Choć w nieco zmienionej formie – bieg się odbył.

W poprzednich edycjach trasa biegu miała 10 km. W tym roku została skrócona o połowę. W większości prowadziła przez tereny parkowe, a więc osłonięte od mocnego słońca. W samo południe spiker wypuścił pierwszą grupę zawodników. Kilkanaście sekund później linię startu przekraczali kolejni biegacze.

– Wprowadzenie fal pozwoliło stworzyć bezpieczne odstępy między zawodnikami. W związku z tym, że liczono czas netto, nie miało więc znaczenia miejsce na starcie, ponieważ system rejestrował czas pokonania odcinka – wyjaśnia rzecznik UM Pszczyna.

Po 15 minutach i 40 sekundach na mecie zameldował się najlepszy zawodnik. Chwilę po nim pojawili się następni. Zwycięzcą okazał się Ariel Szymczak. Wśród pań najszybciej pobiegła Magdalena Stuchlik, która uzyskała czas 20:10 min.

– Chciałbym podziękować wszystkim za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas naszych zawodów i oczywiście za wsparcie naszej akcji charytatywnej. Zawodnicy i kibice wielokrotnie zasilali nasze puszki, dzięki temu zebraliśmy 5190 zł na leczenie Arka z Wisły Wielkiej – powiedział po zawodach Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

Jak mówił burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol (który też startował w biegu), bieg różnił się od poprzednich edycji.

– Wprowadziliśmy limit 250 zawodników, którzy wystartowali w kilku falach. Na terenie biura zawodów wszyscy musieli chodzić w maseczkach. Od początku podkreślaliśmy, że bezpieczeństwo i zdrowie są priorytetem. Stąd m.in. w wielu miejscach pilnowano obowiązkowej dezynfekcji. Mam nadzieję, że czas pandemii dobiegnie końca i w przyszłym roku wystartuje znacznie większa liczba biegaczy – powiedział burmistrz.

(r), źródło UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here