Przedszkole w Gilowicach zamknięte z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]

0
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Z powodu koronawirusa zamknięte zostało przedszkole w Gilowicach w gminie Miedźna (to zamiejscowy oddział Gminnego Przedszkola we Frydku).

„Drodzy rodzice. W dniu 14.09.2020 r. przedszkole zostaje zamknięte z powodu wystąpienia koronawirusa. Po uzyskaniu informacji z sanepidu zostanie Państwu podane więcej informacji” – można przeczytać na stronie internetowej przedszkola. Informacja została podpisana przez Izabelę Jędrzejewską, dyrektor przedszkola.

Jak nam powiedział dziś (14.09) wójt gminy Miedźna Jan Słoninka, w Gilowicach działają dwa oddziały przedszkolne i to one zostały zamknięte. Jak słyszymy, decyzja taka została podjęta po uzyskaniu informacji o jednym przypadku koronawirusa wśród dzieci. Obecnie gmina czeka na zalecenia sanepidu.

Jak powiedział wójt, oddziały przedszkolne we Frydku na razie normalnie działają.

[AKTUALIZACJA]

Na stronie internetowej przedszkola w Gilowicach 14 września pojawiła się następująca informacja: „Drodzy Rodzice, po decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przedszkole jest bezpieczne i dzieci od 15.09.2020 r. mogą uczęszczać do przedszkola. Z poważaniem. Izabela Jędrzejewska”.

Na stronie UG Miedźna poinformowano, że od 15.09.2020 r. przedszkole wznawia swoją działalność. Zamieszczono następujący komunikat:

„W odpowiedzi na pismo z dnia 13.09.2020 r. Gminne Przedszkole Publiczne „Bajka” we Frydku – Oddział Zamiejscowy w Gilowicach otrzymano informację z PPIS w Tychach, że z uwagi na kończącą się kwarantannę dzieci/pracowników ze styczności z dodatnim wynikiem testu dziecka (ostatni kontakt – 4.09.2020r.), która kończy się w dniu 14.09.2020r., nie wydano opinii w sprawie zawieszenia zajęć. W tej sytuacji PPIS w Tychach nie widzi przeciwwskazań, aby wznowić działalność placówki. Ponadto polecono przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń, której już w Przedszkolu dokonano”.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here