Przedszkoliada z duchem sportu

0
Przedszkoliada w Tychach, 28.03.2018r.; fot. ZB

Przedszkoliada z duchem sportu. Środa (28.03) była drugim i ostatnim dniem przedszkoliady, czyli zawodów sportowych dla przedszkolaków, odbywających się w hali sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Tychach. W zajęciach wzięło udział prawie 700 dzieci.

We wtorek i środę (27 i 28 marca 2018 r.) odbyły się imprezy sportowe w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. Patronat nad nimi objął Prezydent RP. Jak poinformował nas Maciej Adamczyk z biura prasowego Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, w przeprowadzeniu imprez, poza instruktorami Przedszkoliada.pl, pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich.

– Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl – informuje Maciej Adamczyk. – Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Jednym z dorosłych zawodników, którzy wzięli udział w przedszkoliadzie w Tychach był futbolista drużyny Tychy Falcons.

– Bawię się super, dzieci mają świetny humor – mówi Olaf Sygiet. – Rośnie w nich duch sportu, więc jestem pełen podziwu. W Tychach nie ma wielu wydarzeń dla dzieci, więc ta praca z dziećmi jest budująca.

Podczas przedszkoliady dzieci rysowały także wszystko co im się ze sportem kojarzy, poznały również podstawowe zasady ekologii.

Wszystkie dzieci otrzymały m.in. pamiątkowe medale i dyplomy.

Partnerzy lokalnymi imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Tychach (MOSM Tychy), Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach, RPWiK Tychy, GKS Tychy, TKS Tychy, Tychy Falcons.

(pp)

Dodaj komentarz