Przerwana seria dni bez covidowych zgonów: śmierć w rejonie PSSE Tychy

0
Pszczyna, fot. ilustr. RB

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 22 lipca o godz. 10.30, że na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) zanotowano w ciągu ubiegłej doby jeden zgon spowodowany koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym przerwana została seria dni bez covidowych zgonów w rejonie PSSE Tychy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby w rejonie PSSE Tychy zanotowano jeden zgon – w powiecie pszczyńskim (występowały choroby współistniejące). To pierwszy zgon w tym rejonie od 30 czerwca. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego wzrosła tym samym do 848.

W Tychach oraz w powiatach mikołowskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim nie było nowych zakażeń.

W województwie śląskim liczba zakażonych zwiększyła się o 9, zanotowano też 2 nowe zgony (w jednym przypadku występowały choroby współistniejące).

W Polsce liczba zakażeń wzrosła do 2 881 840, liczba zgonów do 75 231 (wzrost o 9 – w tym 6 zgonów przy chorobach współistniejących z covid), liczba ozdrowieńców wzrosła do 2 653 088.

(pp)

Jedno zakażenie koronawirusem w rejonie PSSE Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here