Przesiadka na kulturę z „VoicePless”. Dla chorego Filipka

0
Koncert przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, fot. powiat pszczyński
Reklama

Okolice Centrum Przesiadkowego i dworca PKP w Pszczynie już po raz kolejny stały się sceną muzyczną. Wczoraj (23.07) zaśpiewały tam dziewczyny z „VoicePless”. Był to koncert wspierający zbiórkę na lek dla chorego na SMA Filipka Cholewy z Jankowic.

„Przesiądź się na kulturę” to występy odbywające się na placu tuż przy Centrum Przesiadkowym, obok dworca PKP w Pszczynie. Udział w nich jest bezpłatny.

Właśnie odbyła się trzecia „przesiadka”. Tym razem można było posłuchać utworów w wykonaniu wokalistek ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” Barbary Brody-Malon. Publiczność usłyszała utwory m.in. Hey i Maanam, a także Natalii Szroeder i Sanah.

Koncertowi towarzyszyła zbiórka na leczenie Filipka Cholewy z Jankowic w gminie Pszczyna. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Zbierane są pieniądze na lek, który kosztuje ponad 9,5 mln zł.

Kolejne koncerty w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” odbędą się w sierpniu (zawsze w piątki). Na placu przy Centrum Przesiadkowym wystąpią zespoły Churtownia i Offbeat, a także Zuzanna Piech z zespołem.

Reklama

Występy są organizowane przez starostwo pszczyńskie i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

Wakacyjny rozkład jazdy

13 sierpnia – zespół Churtownia

20 sierpnia – Zuzanna Piech z zespołem

27 sierpnia – młodzieżowy zespół Offbeat

(r), źródło: powiat pszczyński

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here