Przesunięta bariera stwarza groźbę wypadku

0

Z powodu zamknięcia dla pojazdów wiaduktu na ul. Stefana Grota-Roweckiego od dzisiaj (4 maja) obowiązuje objazd. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców są źle ustawione (lub zepchnięte przez wiatr) bariery u zbiegu ulic Grota-Roweckiego i Dąbrowskiego.

Kierowcy chcący dostać się z ul. Stefana Grota-Roweckiego na al. Jana Pawła II lub na ul. Dmowskiego muszą skorzystać z objazdu wytyczonego ul. Dąbrowskiego. Informuje o tym tablica i żółte pasy na jezdni. Wjazd na wiadukt w ciągu ul. Grota-Roweckiego jest zagrodzony (obiekt ten będzie zburzony).

Skrzyżowanie ulic Stefana Grota-Roweckiego i Dąbrowskiego i tak należało do niebezpiecznych. Teraz samochody mijają się na łuku wjazdu w ul. Dąbrowskiego. Dzisiaj co najmniej ok. godz. 16.00 sytuację dodatkowo utrudniały bariery postawione na drodze, uniemożliwiające jazdę w kierunku wiaduktu. Zauważyliśmy, że bariery te blokują prawie cały pas wytyczony dla pojazdów skręcających z ul. Grota-Roweckiego w Dąbrowskiego. Aby nie uderzyć w zapory auta zjeżdżały na część łuku przeznaczoną dla samochodów wyjeżdżających z ul. Dąbrowskiego. Trolejbusy zmuszone wykonać taki manewr de facto blokowały cały wyjazd z ul. Dąbrowskiego.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here