Przygotowania do Goczałkowickiego Biegu na ostatniej prostej

0

5 października (sobota) odbędzie się Goczałkowicki Bieg Charytatywny „Rycerska Dyszka dla Zameczku”. Licząca 10 kilometrów trasa poprowadzona zostanie ulicami Goczałkowic-Zdroju. Przygotowania do tego wydarzenia są już na ostatniej prostej. Patronat nad imprezą objęło m.in. „Nowe Info”.

O godzinie 12.00 z terenu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju wystartuje kolumna biegaczy i miłośników nordic walking. Trasa biegu na dystansie 10 kilometrów będzie prowadzić ulicami: Szymborskiej – Powstańców Śląskich – Szkolną – św. Anny – Główną – łącznikiem pomiędzy ulicami Główną i Szkolną – Szkolną – Krzyżanowskiego – Parkową – Uzdrowiskową – ścieżką za stawami Maciek i Maciek Kanałowy – Borem II – Powstańców Śląskich – Szymborskiej.

Trasa nordic walking o długości 5 km poprowadzi ulicami: Szymborskiej – Powstańców Śląskich – Szkolną – Borem I – ścieżką przyrodniczą w kierunku kapliczki św. Huberta – Powstańców Śląskich – Szymborskiej. Meta będzie usytuowana na terenie GOSiR-u.

W związku z biegiem wystąpią  utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 12.00-13.30 na terenie Goczałkowic-Zdroju czasowo będą zamykane ulice, którymi prowadzi trasa, jak i wyjazdy z dróg bocznych. Za utrudnienia już teraz organizatorzy przepraszają, ale jednocześnie zwracają się do wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość.

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu głównym lub nordic walking. Do 3 października trwać będą zapisy do biegu na 10 km oraz nordic walking, które prowadzone są poprzez serwis internetowy https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/goczakowicki-bieg-bdquodla-naszych-dziecirdquo#contact. Wpisowe do biegu i nordic walking wynosi 50 zł. Całkowity dochód z wpisowego zostanie przekazany na wsparcie działalności „Zameczku” w Rudułtowicach, którego podopiecznymi są także mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju.

Zanim odbędzie się bieg główny i nordic walking, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Wisławy Szymbiorskiej 1) odbędą się biegi dzieci i młodzieży. Od godziny 9.15 będzie uruchomione biuro zawodów, zaś same biegi rozpoczną się o godzinie 10.00.

Rywalizacja toczyć się będzie w następujących kategoriach:

2004-2006 (ok. 1000 metrów),

2007-2009 (ok. 750 metrów),

2010-2012 (ok. 600 metrów)

oraz przedszkolaki 2013 i młodsi (ok. 200 metrów).

Żeby wziąć udział w biegach, potrzebna jest tylko wypełniona i podpisana zgoda rodziców. Biegi dziecięce wraz z ceremonią wręczeń nagród dla najlepszych potrwają do ok. godziny 11.30. Udział w biegach dzieci i młodzieży jest bezpłatny. Na każdego młodego miłośnika aktywnego wypoczynku będzie czekał złoty medal. Specjalnie przygotowane medale będą również czekać na mecie zarówno biegu głównego na 10 kilometrów jak i nordic walking.

Goczałkowicki Bieg Charytatywny „Rycerska Dyszka dla Zameczku” jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Goczałkowice-Zdrój, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży „Zameczek” w Rudołtowicach oraz firmy Nexteer Automotive.

(t), źródło GOSiR Goczałkowice-Zdrój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here