Ile przyniosły kwesty na cmentarzach w powiecie pszczyńskim

0
Wolontariuszki w czasie kwesty w Pszczynie, fot. Hospicjum św. Ojca Pio

Na cmentarzach w powiecie pszczyńskim 1 listopada były prowadzone kwesty dla Hospicjum św. Ojca Pio. Udało się zebrać 37 216,26 złotych.

Jak informuje Beata Zamlewska-Pałyga z Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, w kwestowanie zaangażowanych było 120 wolontariuszy − 50 dorosłych i 70 uczniów z Zespołu Szkół nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie; z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Piasku, Woli, Czarkowie i Jankowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach.

Kwesty przeprowadzono na cmentarzach w Pszczynie, Jankowicach, Studzienicach, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące, Piasku i Górze.

Zebrano 37 216,26 złotych. – Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby chorych − miesięcznie hospicjum opiekuje się 150 osobami − oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie – informuje przedstawicielka Hospicjum.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie składa podziękowania wszystkim, którzy docenili trud kwestujących wolontariuszy i okazali hojność.

(r), źródło: Hospicjum św. Ojca Pio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here