Pseudokibice z Tychów i 12 kilogramów amfetaminy

2
Jeden z zatrzymanych pseudokibiców z Tychów (pierwszy z lewej); fot. KWP

Sukces policjantów zwalczających przestępczość wśród pseudokibiców piłkarskich. W Tychach zatrzymali oni dwóch mężczyzn, którzy na terenie ogródków działkowych przechowywali amfetaminę.

Sprawę prowadzili funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji. Policjanci ci zajmują się m.in. przestępczością na stadionach, produkcją i handlem narkotykami, a także wymuszeniami.

W Tychach w ich ręce wpadli 33- i 30-latek, którzy związani są ze środowiskiem ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich (ani zespół prasowy KWP, ani prokurator rejonowa w Tychach nie chcą potwierdzić czy chodzi o GKS Tychy czy też o inny klub – przyp. red.). Na ogródku działkowym przechowywali oni ok. 12 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 80 tysięcy złotych.

Dwaj zatrzymani mężczyźni nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych. W Prokuraturze Rejonowej w Tychach usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku i pseudokibice spędza najbliższe trzy miesiące za kratkami.

Obaj wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(J), źródło: KWP w Katowicach

2 KOMENTARZE

  1. „Policjanci ci zajmują się m.in. przestępczością na stadionach, produkcją i handlem narkotykami, a także wymuszeniami.”

    – eeeee… poważnie…. macie dowody na takie oskarżenie

    a nie potraficie napisać czy Aleksander Sikora beknął za to, że zbił dwie osoby swoim BMW?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here