PSSE Tychy: Dobre wiadomości z Tychów, złe z powiatu pszczyńskiego

0
Tychy, fot. ZB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 27 maja po godz. 14.00 o 25 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem.  Najwięcej zakażonych przybyło w Pawłowicach. Dwie dobre wiadomości dotyczą Tychów.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński.

W ciągu ostatniej doby znowu wzrosła, tym razem ze 182 do 193, liczba zakażonych w Pawłowicach (ma to związek z wykryciem ogniska koronawirusa w tamtejszej kopalni Pniówek), nadmienić jednak trzeba, że w tym samym czasie w gminie tej wzrosła liczba ozdrowieńców z 3 do 4. Jeszcze wczoraj Suszec zajmował trzecie miejsce w rejonie pod względem liczby zakażonych. Przed nim (na drugim miejscu) była Pszczyna. Dzisiaj te dwie gminy zamieniły się miejscami. W gminie Suszec zanotowano już 83 osoby z dodatnim wynikiem badań (wzrost o 8), w Pszczynie jest 80 takich osób (wzrost o 4).

Wzrost liczby zakażonych zanotowano również w Łaziskach Górnych z 11 do 12 i w Imielinie z 10 do 11.

Z Tychami związane są dwie dobre informacje: w ciągu ostatniej doby nie przybyło tu zakażonych i wzrosła z 22 do 25 liczba ozdrowieńców.

Pierwszy ozdrowieniec pojawił się w Lędzinach.

Według portalu Polska w liczbach w gminie Pawłowice mieszka ok. 18 tys. ludzi, w gminie Suszec – ok. 12 tys., w Tychach – ok. 128 tys., w Lędzinach – ponad 16 tys., w Orzeszu – ponad 20 tys., w Chełmie Śląskim – ok. 6 tys., w Imielinie – ok. 9 tys., w Bojszowach – ponad 7 tys., w Mikołowie – ok. 40 tys., Wyrach – 8 tys., w Miedźnej – ok.16 tys., w Łaziskach Górnych – ok. 22 tys.; według pszczyna.pl w gminie Pszczynie (miasto + sołectwa) mieszka ok. 50 tys. ludzi.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 27 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 27.05.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Przybyło zakażonych w pow. pszczyńskim, mikołowskim i Tychach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here