PSSE Tychy: Pierwsza śmierć w Kobiórze, ale w rejonie przybyło więcej ozdrowieńców niż zakażonych 

0
Rondo w Kobiórze, fot. z naszego arch.; RB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 18 maja po godz. 14.00, że w ciągu ubiegłej doby na COVID-19 zmarł mieszkaniec Kobióra. To szósta ofiara śmiertelna koronawirusa w naszym rejonie. Przybyło też, i to w jednym mieście, aż 6 ozdrowieńców.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W ciągu ostatnich 24 godzin, jak informuje sanepid, choroba COVID-19 była przyczyna śmierci osoby mieszkającej w  Kobiórze. To pierwsza ofiara śmiertelna w tej gminie. Tym samym liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w rejonie nadzorowanym przez PSSE Tychy wzrosła do 6 (do tej pory oprócz Kobióra sanepid zanotował wcześniej 2 ofiary śmiertelne w Tychach, po jednej w Orzeszu, Mikołowie, Pawłowicach).

Kolejny dzień spowodował wzrost w statystykach zakażonych. W Tychach zanotowano już 59 takich przypadków (wzrost o 1), w Pszczynie 30 (wzrost o 1), w Miedźnej 3 (wzrost o 1), w Kobiórze 2 (wzrost o 1).

Ubiegła doba przyniosła też dobrą wiadomość – liczba ozdrowieńców w rejonie zwiększyła się z 34 do 40 i to tylko za sprawą Mikołowa. Tutaj powiem wyzdrowiało aż 6 osób.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 18 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 18.05.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Wzrost zakażeń w Tychach i powiatach pszczyńskim, mikołowskim i bieruńsko-lędzińskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here