PSSE Tychy: Pod względem liczby zachorowań Suszec wyprzedził Tychy

1
Herby sołectw w gminie Suszec (sala sesyjna), zdjęcie archiwalne, fot. RB

Z raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, opublikowanego 23 maja po godz. 14.00, wynika, że Tychy spadły na czwartą pozycję pod względem liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W tym smutnym rankingu pierwsze trzy miejsca zajmują gminy powiatu pszczyńskiego.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. Jeszcze wczoraj Tychy z liczbą 60 odnotowanych zakażeń zajmowały trzecie miejsce w epidemicznym rankingu bezwzględnej ilości wykrytych przypadków koronawirusa. Dzisiaj, wg PSSE, w Tychach jest 61 takich przypadków (o ile sanepid podał wczoraj prawidłową liczbę, to dzisiaj w tabeli jest błąd – powinno być 61/1), ale w Suszcu przybyło od wczoraj 6 zakażonych i dzisiaj jest ich w tej gminie 65. Przed Suszcem jest gmina Pszczyna, w której przybyło 9 zakażonych (dlatego dzisiaj jest ich już 70) i Pawłowice z 158 zarażonymi (wzrost o 12). W Pawłowicach mieszka ok. 18 tys. ludzi [wg portalu Polska w liczbach], w Suszcu – ok. 12 tys., w Tychach – ok. 128 tys. [wg portalu Polska w liczbach], w Pszczynie (miasto + sołectwa) – ok. 50 tys. [wg pszczyna.pl].

Wliczając miejscowości już podane, w sumie zakażonych przybyło w dziewięciu gminach, bo jeszcze w: Mikołowie (z 28 do 30), Ornontowicach (z 2 do 3), Kobiórze (z 2 do 3), Imielinie (z 9 do 10), Lędzinach (z 5 do 6).

Należy zwrócić uwagę do duży wzrost liczby ozdrowieńców w Mikołowie – PSSE podaje, że jest ich 17, ale jeśli w ciągu doby faktycznie przybyło ich 7 i prawidłowa jest liczba podana wczoraj (12), to z prostego dodawania wynika, że powinno ich być 19, a nie 17.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 23 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 23.05.2020r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Wzrost liczby zakażeń. Pszczyna pod tym względem właśnie wyprzedziła Tychy

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here