PSSE Tychy: W Tychach znowu wzrosła liczba zakażonych, ale i ozdrowieńców

0
Tychy, osiedle A; fot. Jarosław Jędrysik

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 25 maja po godz. 14.00 o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem m.in. w Tychach oraz w powiatach: pszczyńskim, mikołowskim i bieruńsko-lędzińskim. Najwięcej ozdrowieńców odnotowano w Tychach.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W Tychach w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażonych wzrosła z 62 do 65, ale też odnotowano tu największy wzrost liczby ozdrowieńców z 16 do 20. W Pawłowicach (gdzie koronawirus rozpanoszył się wśród pracowników KWK Pniówek) zanotowano 7 kolejnych przypadków zakażeń, w sumie tylko w tej gminie dodatni wynik badań stwierdzono już u 173 osób. Duża dynamika zachorowań panuje również w gminach: Pszczyna (dzisiaj liczba zakażonych sięgnęła tu 73, czyli wzrosła o 3) i Suszec – 70 zakażeń (wzrost o 5). Statystyki zmieniły się również w Orzeszu (liczba zakażonych wzrosła z 13 do 14), Chełmie Śląskim (liczba zakażonych wzrosła z 2 do 3), Bojszowach (wzrost z 4 do 5). Sanepid podaje również wzrost zachorowań w Lędzinach, ale to powielenie wczorajszych danych w tym mieście.

Według portalu Polska w liczbach w gminie Pawłowice mieszka ok. 18 tys. ludzi, w gminie Suszec – ok. 12 tys., w Tychach – ok. 128 tys., w Lędzinach – ponad 16 tys., w Orzeszu – ponad 20 tys., w Chełmie Śląskim – ok. 6 tys., w Bojszowach – ponad 7 tys.; według pszczyna.pl w gminie Pszczynie (miasto + sołectwa) mieszka ok. 50 tys. ludzi.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 25 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 25.05.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Pierwsza śmierć w Lędzinach, wzrost zakażeń SARS-CoV-2 w Tychach i pow. pszczyńskim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here