PSSE Tychy: Więcej zakażonych w Tychach, ale przede wszystkim w Bieruniu i Pawłowicach

0
Bieruń, fot. Jarosław Jędrysik

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 13 maja o godz. 14.00, że w ciągu ubiegłych 24 godzin zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Tychach, ale przede wszystkim w Bieruniu i Pawłowicach.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W ciągu ostatniej doby w Tychach przybyła jedna osoba zakażona koronawirusem, tym samym liczba zachorowań wzrosła tu do 51.

Największy wzrost liczby zakażeń sanepid zanotował w powiecie pszczyńskim oraz bieruńsko-lędzińskim. W gminie Pszczyna jest obecnie 28 zakażonych (wzrost o 1 w stosunku do 12.05.2020 r.), w Pawłowicach – 49 (wzrost o 3), natomiast w Bieruniu – 15 (wzrost o 4). Przy okazji zwróciliśmy uwagę na Suszec. Tutaj, według sanepidu, wczoraj do godz. 14.00 było 26 zakażonych, a dzisiaj jest 25. Poprosiliśmy o wyjaśnienie w PSSE Tychy. Usłyszeliśmy w odpowiedzi, że sporządzając wczoraj (12 maja) do godz. 14.00 tabelę obrazującą stan epidemiczny w gminach nadzorowanych przez sanepid w Tychach, w przypadku gminy Suszec, w rubryce określającej liczbę osób, u których stwierdzono wynik dodatni (a więc obecność koronawirusa) uwzględniono zakażoną osobę mieszkającą w sołectwie Mizerów należącym do Suszca – ale już po godz. 14.00 do PSSE Tychy dotarła wiadomość, że osoba ta nie będzie poddana izolacji w miejscu stałego zamieszkania (czyli Mizerowie), lecz w miejscowości, która nie podlega sanepidowi w Tychach – dlatego 13 maja osobę tę wykreślono z rubryki dotyczącej gminy Suszec. Jak więc widać dane zawarte w tabelce PSSE Tychy dotyczą jedynie mieszkańców gmin, którzy są izolowani, nadzorowani, hospitalizowani, poddani kwarantannie, ewentualnie zmarli lub pokonali wirusa, przebywając na terenie podległym nadzorowi sanepidu w Tychach.

Dobra wiadomość napłynęła z Imielina – wciągu ostatniej doby wyzdrowiał jeden mieszkaniec gminy i dzisiaj ma już ona 5 ozdrowieńców.

Z analizy raportów wynika, że w dzisiejszym zestawieniu, w przypadku Mikołowa, w rubryce z osobami zakażonymi i ozdrowieńcami sanepid przepisał dane z wczorajszego komunikatu. W Tychach przepisano wczorajsze dane z ozdrowieńcami.

Aktualny stan (13 maja 2020 r., godz. 14.00) epidemii COVID-19 w gminach nadzorowanych przez sanepid w Tychach przedstawia tabelka.

źródło: PSSE Tychy, 13.05.2020 r.

(pp)

PSSE Tychy: Duży wzrost liczby zakażonych w Pawłowicach, m.in. w Tychach i Pszczynie też ich przybyło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here