Psy podróżują za darmo. Oferta Kolei Śląskich w Międzynarodowym Dniu Psa.

0
1 lipca psy za darmo podrózuja pociągami; fot. GS

Psy podróżują za darmo. Oferta Kolei Śląskich w Międzynarodowym Dniu Psa. W niedzielę (1 lipca), czyli jutro, przypada Międzynarodowy Dzień Psa. Koleje Śląskie mają dla czworonogów prezent – zwierzęta te mogą jutro za darmo podróżować pociągami prawie w całej sieci KŚ.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje w niedzielę 1 lipca we wszystkich pociągach Kolei Śląskich i to przez całą dobę. Wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

Już w ubiegłym roku, w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Psa, szczekające czworonogi po raz pierwszy mogły za darmo podróżować Kolejami Śląskimi (bilet na przewóz psa kosztuje w pociągach KŚ 2 zł). Skorzystało z tej oferty ok. 40 psów.

Należy pamiętać, że darmowa podróż dla psa nie oznacza darmowej podróży dla jego właściciela. Właściciel, jak instruują Koleje Śląskie, musi posiadać bilet dla siebie, a towarzyszący mu pies powinien podróżować na smyczy i w kagańcu. Warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa. W tym względzie z pomocą może przyjść np. Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach. Wystarczy tam poprosić o podanie miski ze świeżą wodą.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here