Pszczynianka mistrzynią Polski

0
Daria Zimnol na podium, fot. UKS Plesbad

Złoto i dwa brązy przywieźli zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna z Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie, które w ostatni weekend odbyły się w podwrocławskich Kobierzycach. Pszczynianka Daria Zimnol została mistrzynią Polski w grze pojedynczej.

Oprócz złota w singlu zawodnicy Plesbadu zdobyli także dwa brązowe medale w grach podwójnych. Daria Zimnol razem z Julią Pławecką stanęły na trzecim stopniu podium w grze deblowej. Taki sam sukces odniosła Julia Pławecka w parze z Kubą Brudkiem w grze mieszanej.

Jak relacjonuje trener Damian Pławecki, sukcesy nie przyszły jednaj łatwo. – Długo pamiętany będzie ćwierćfinał singla dziewczyn. W bezpośredniej rywalizacji o medal przeciwniczką Darii była reprezentantka Bytowa Weronika Niklas. I to przeciwniczka była bliższa sukcesu – wygrała pierwszego seta 21:12, a w drugim prowadziła już 17:10. Jednak determinacja Darii była tak duża, że mimo złej passy wygrała ostatecznie do 17 i do 16 w trzeciej partii. Dużego wyczynu dokonała także w finale. Spotkała się tam z dobrą znajomą – Elizą Kwiatkowską. W tym sezonie grały już razem trzy razy. Za każdym wygrywała Eliza. Jednak w najważniej meczu sezonu to Daria cieszyła się ze zwycięstwa – mówi trener.

Nie mniej emocji towarzyszyło rozgrywkom w parach. Mikst Jakub Brudek /Julia Pławecka awansował to mistrzostw z ostatniego miejsca. W pierwszej rundzie dość łatwo (21:7, 21:9) pokonali parę z Polanowa Filip Prendecki/Amelia Gryguła. W drugiej napotkali rozstawianych z numerem 3-4 Konrada Krystka/Joannę Szerszeń ze Straszęcina. Po bardzo zaciętym meczu wygrali 2:1 w setach. Trochę łatwiej było w kolejnej rundzie. Wygrali 21:19, 21:12 z parą 5-8 Stachowicz/Gregor. Najdramatyczniejszy pojedynek stoczyli w półfinale. W pierwszym secie prowadzili 20:18 z Jakubem Melaniukiem i Julią Miśko (nr 2 turnieju). Ale to rywale wygrali 22:20. Identycznym wynikiem zakończył się set drugi i to para z Warszawy zagrała w finale.

Jak relacjonuje trener, ciężkie mecze rozegrały jeszcze dziewczyny w deblu. Wprawdzie pierwszy mecz wygrały do 10 i 12 z Angeliką Kowarską i Oliwią Siekierzyńską (Technik Głubczyce), ale już o medal musiały stoczyć trzysetowy pojedynek. W drodze o medal los znowu zetknął Darię i Weronikę Niklas. I tym razem Pszczynie udało się zdobyć medal. Niestety półfinałowe przeciwniczki okazały się lepsze. Julia Prokopczuk i Dominika Gajda wygrały w trzech setach i zdobyły srebrny medal.

To nie pierwsze mistrzostwo Polski zawodniczek Plesbadu w tym roku. Przypomnijmy, że mistrzynią Polski juniorek jest także pszczynianka – Kornelia Marczak.