Pszczyna: Międzynarodowe święto badmintona

0
Prezentacje drużyn w czasie otwarcia turnieju, fot. RB

Przyjechali z Hiszpanii, Anglii, Walii, Łotwy, Chorwacji, Serbii, Austrii, Belgii, Turcji, Luksemburga, Czech, Słowacji, Estonii, Węgier, Niemiec i oczywiście z Polski. Ponad 300 młodych zawodników bierze udział w międzynarodowym turnieju badmintona, który wczoraj, 15 marca, rozpoczął się w Pszczynie. Gry finałowe zaplanowano na niedzielę (17.03).

Rozgrywki odbywają się w dwóch obiektach sportowych. W Śląskim Centrum Tenisa ma miejsce Victor Polish U17 International. Tu grają badmintoniści  z 16 państw – 160 osób, które na podstawie listy rankingowej zostały zakwalifikowane do turnieju przez Europejską Unię Badmintona.

Na hali POSiR w Pszczynie walczą młodsi miłośnicy badmintona (kategorie U11 i U13). Tu rozgrywany jest bowiem Victor Youth International u13&U11, do którego zgłosiło się ok. 140 zawodników.

W otwarciu turnieju wzięli udział m.in. wiceminister sportu Jan Widera (czwarty z prawej) i prezes PZBad Marek Krajewski (piąty z prawej); fot. RB

15 marca w obu obiektach sportowych odbyły się uroczystości otwarcia zawodów. Wzięli w tym udział m.in. wiceminister sportu Jan Widera, prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, a także wiceburmistrz Pszczyny Barbara Sopot-Zembok i wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski. Gości witała Anna Hat-Hassa, prezes UKS Plesbad Pszczyna, który jest głównym organizatorem turnieju.

Akrobacje rowerowe na początek; fot. RB

W czasie otwarcia można było oglądać akrobacie rowerowe oraz występy taneczne. Potem zaprezentowały się drużyny startujące w zawodach.

Dziś na  obu halach gry rozpoczęły się o godz. 9.00. Gry finałowe zaplanowano na jutro, 17 marca na godz. 13.00. Wstęp jest bezpłatny.

Honorowy oatronat nad imprezą objęli: Jan Widera – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Barbara Bandoła – Starosta Pszczyński, Dariusz Skrobol –Burmistrz Pszczyny, Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Patronat prasowy: m.in. Nowe Info.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here