Raczej dobre wieści z pola walki z koronawirusem

0
Ławeczka Daisy na rynku w Pszczynie, fot. RB

Dzisiaj (8 kwietnia, godz. 14.00) sanepid w Tychach przedstawił aktualne dane dotyczące epidemii COVID-19 w Tychach oraz gminach powiatów bieruńsko-lędzińskiego, mikołowskiego oraz pszczyńskiego. Wieści są raczej dobre.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (która nadzoruje Tychy oraz powiaty mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński) 8 kwietnia o godz. 14.00 raczej polepszyły się (w stosunku do danych z 7 kwietnia, godz. 14.00) statystyki dotyczące epidemii wywołanej koronawirusem. Na przykład z 31 do 16 spadła w Tychach liczba osób poddanych kwarantannie domowej. W powiecie mikołowskim również zanotowano spadek w tej kategorii z 43 do 41, bez zmian jest w powiecie pszczyńskim (21), liczba ta wzrosła z 17 do 18 jedynie w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

W powiecie pszczyńskim z 2 do 1 spadła liczba hospitalizowanych z powodu podejrzenia zarażeniem koronowirusem, w powiecie mikołowskim liczba ta zmalała z 1 do 0, ale z 0 do 1 wzrosła w powiecie bieruńsko-lędzińskim. W Tychach (z 57 do 35), powiecie mikołowskim (z 99 do 94) i pszczyńskim (z 51 do 49) zmalały liczby osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym; w kategorri tej wzrost z 31 do 36 zanotowano tylko w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Nie zmieniły się od wczoraj dane dotyczące liczby osób zarażonych. Szczegóły w tabeli (źródło: PSSE w Tychach, 8.04.2020, godz. 14.00).

(pp)

Wzrost zakażeń w Bieruniu, szerszy nadzór epidemiologiczny m.in. w Tychach, Mikołowie, Pszczynie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here