Radni ponownie złożyli ślubowanie

0
Od lewej: Michał Pudełko, Zdzisław Grygier, Janusz Orlik, fot. RB

Na wczorajszej (17.04) sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego sześciu radnych, którym 12 marca br. wygaszono mandaty, ponownie odebrało zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyło ślubowanie.

Przypomnimy, że Sąd Okręgowy w Katowicach w postanowieniu z 9 stycznia br. stwierdził nieważność wyników wyborów w okręgu nr 4 do Rady Powiatu Pszczyńskiego przeprowadzonych w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 26 z siedzibą w Łące. W komisji tej doszło do błędnego ustalenia wyników wyborów. 12 marca wojewoda śląski nakazał przeprowadzić ponowne wybory w dniu 31 marca poprzez ponowne przeliczenie głosów oddanych w OKW nr 26 Łące oraz dokonanie prawidłowego podziału mandatów.

12 marca wygasły mandaty wszystkim sześciu radnym, którzy zostali wybrani w okręgu nr 4 do Rady Powiatu Pszczyńskiego.

31 marca członkowie Obwodowej Komisji nr 26 w Łące  przeliczyli głosy, a Powiatowa Komisja Wyborcza dokonała podziału mandatów w okręgu nr 4.

W składzie Rady Powiatu nic się nie zmieniło. Radnymi ponownie są: Aleksander Malcher (KW Prawo i Sprawiedliwość), Zdzisław Grygier (KW Liga Samorządowa Pierwsza), Waldemar Lipus (KW Liga Samorządowa Pierwsza), Grzegorz Wanot (KWW Ziemia Pszczyńska), Michał Pudełko (KWW Ziemia Pszczyńska) oraz Janusz Orlik (KWW Ziemia Pszczyńska).

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni z okręgu nr 4 drugi raz w tej kadencji otrzymali zaświadczenia o wyborze i ponownie złożyli ślubowanie. Będą pracowali w tych samych co wcześniej komisjach.

(r)

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Sześciu radnych bez mandatów

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here