Radni rozwiesili na osiedlach maseczki dla mieszkańców

0
Radna Monika Rąba przy "osiedlowym maseczkomacie", fot. Kolonia Jasna/fb

Na osiedlach Kolonia Jasna i Piastów w Pszczynie rozwieszone zostały linki, na których klamerkami przypięto paczki z maseczkami. „Osiedlowy maseczkomat” to inicjatywa miejskich radnych Moniki Rąby i Arkadiusza Gardiasza.

Jak nas informuje radny Arkadiusz Gardiasz, maseczki rozwieszane są regularnie w dwóch miejscach w Pszczynie: na osiedlu Kolonia Jasna przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Księżycowej 25 oraz na osiedlu Piastów przed budynkiem NZOZ CM PANACEUM przy ul. Dobrawy 7. Miejsca  te, jak słyszymy, na bieżąco są monitorowane i minimum dwa razy dziennie uzupełniane. W punktach podane są również dane kontaktowe do radnych, gdyby ktoś pilnie potrzebował maseczek.

Jak tłumaczy radny Gardiasz, maseczki może zabrać każdy potrzebujący mieszkaniec gminy Pszczyny, bez względu na to, z którego jest osiedla czy sołectwa.

– Apelujemy jedynie o rozsądek osób korzystających z maseczkomatu, aby wystarczyło dla jak największej liczby mieszkańców. Działamy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga. Liczymy również na to, że mieszkańcy sami będą przynosić swoje maseczki (własnoręcznie uszyte), chcąc się nimi podzielić z innymi – informuje radny.

Pierwszego dnia, tj. w piątek, wywieszono łącznie 72 maseczki i – jak mówi radny – do soboty rana wszystkie się rozeszły.

– Codziennie tworzą się nowe, mamy jeszcze zapas na kilka dni. Maseczki zostały uszyte przez ludzi dobrego serca, wolontariuszy, mieszkańców gminy Pszczyna. Otrzymaliśmy je również od Grupy Szyjemy maseczki dla szpitala – grupa Rudołtowice. Mamy już deklarację współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 na osiedlu Kolonia Jasna. Na bieżąco inicjatorzy będą przekazywać materiał niezbędny do szycia maseczek – podsumowuje radny.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here