Raptowny wzrost zakażeń na Śląsku, zgon i 3 wyzdrowienia w tyskim szpitalu

0
Izba przyjęć szpitala Megrez w Tychach; fot. AP

Wojewódzki inspektor sanitarny poinformował 17 kwietnia o godz. 10.00 o wzroście liczby zgonów i raptownym wzroście zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim. Zmarła kolejna pacjentka szpitala Megrez w Tychach.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w porannym komunikacie, że w szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła 64-letnia kobieta (mieszkanka Żor). Liczba zgonów w województwie śląskim zwiększyła się tym samym do 64. Raptownie wzrosła na Śląsku liczba zachorowań na COVID-19, obecnie są tu 1203 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 (który wywołuje COVID-19) – to wzrost aż o 133 osoby! Na przymusowej kwarantannie domowej przebywa obecnie 4695 osób (wzrost o 239), hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa jest 291 osób (wzrost o 22), pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 7146 osób., do 51 osób (czyli o 6) wzrosła liczba ozdrowieńców. W ciągu ostatnich 24 godzin laboratorium przebadało 924 próbek, w sumie liczba przebadanych próbek pochodzących z województwa śląskiego wzrosła do 14 091.

Szczegółowe dane dotyczące nowych zakażeń podaje Śląski Urząd Wojewódzki. W przesłanym komunikacie ŚUW informuje, że obecność koronawirusa wykryto u młodej mieszkanki Mikołowa, a także w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 41 mieszkańców Bytomia, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego, 16 mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Katowic, mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca Zabrza, kolejnych 3 mężczyzn z Bytomia, 3 kobiet z Rudy Śląskiej,  mieszkańca Sosnowca, mieszkanki Lublińca, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego, mieszkańca powiatu myszkowskiego, 2 mieszkanek Zawiercia (jedna z nich to nastolatka), 2 mieszkańców Częstochowy, mieszkańca Chorzowa, 2 mieszkanek Piekar Śląskich, mieszkanki Bielska-Białej.

Po badaniach, koronawirusa wykryto też, jak słyszymy w ŚUW, u kolejnych  mieszkańców województwa. Chodzi m.in. o: 10 mieszkańców powiatu żywieckiego, 3 mieszkanki Bytomia, mieszkankę Świętochłowic, mieszkankę Piekar Śląskich, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców Sosnowca, mężczyzny z powiatu tarnogórskiego, mieszkańca Gliwic, mieszkańca Chorzowa, mieszkańca powiatu gliwickiego, 4 mieszkańców Katowic, dziecka z Częstochowy, mieszkanki Będzina w sile wieku, mieszkańca Zawiercia w sile wieku, 9 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Siemianowic Śl. w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku.

Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa ŚUW, przekazała również informacje o 6 kolejnych wyzdrowieniach. Koronawirusa pokonali: 46-letni mieszkaniec Nakła Śl., 51-letni mieszkaniec Chorzowa i 47-letnia mieszkanka Radzionkowa – wszyscy wychodzili z choroby w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Z kolei 64-letni mieszkaniec Lublińca oraz mieszkanki Koszęcina: 70-letnia i 59-letnia – leczyli się w szpitalu zakaźnym w Tychach i dzięki kuracji wprowadzonej przez kadrę medyczną oni także pokonali groźnego wirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o godz. 10.00 , że w całej Polsce liczba zachorowań wzrosła do 8214, liczba zgonów do 318.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here