Ratusz zlecił szkolenie sprzedawców alkoholu

0
fot. ilustracyjne pixabay

Urząd Miasta Tychy zlecił przeprowadzenie w 50 punktach sprzedaży napojów alkoholowych w Tychach szkolenia pn. „Odpowiedzialny sprzedawca”. Ma ono na celu, jak słyszymy, ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej. Szkolenie ma odbyć się w październiku.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, głównym celem szkolenia jest uświadomienie sprzedawcom zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu przez młodzież, wypracowanie nawyku wśród sprzedawców alkoholu sprawdzania dokumentów tożsamości oraz daty urodzenia kupującego oraz przypomnienie sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jest przestępstwem.

Ważne jest też zachęcanie dorosłych klientów do zwracania uwagi na bezpieczeństwo nastolatków i do podejmowania interwencji w sytuacji, kiedy sprzedawca zamierza sprzedać alkohol osobie wyglądającej na niepełnoletnią.

– Szkolenie finansowane jest  z Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (2.250 zł), realizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS, w ramach projektu zintegrowanych działań profilaktycznych „Twoja postawa ma znaczenie”.

(pp)

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here