Recital Mateusza Krzyżowskiego w Mediatece

0
Mateusz Krzyżowski; fot. Magdalena Borucka/MCK
Reklama

Recital Mateusza Krzyżowskiego, pianisty z Tychów, uczestnika XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina odbędzie się w niedzielę 19 września w tyskiej Mediatece.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy recital Mateusza Krzyżowskiego – uczestnika obecnie trwającego, XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Mateusz swoim brawurowym występem podczas eliminacji zwrócił uwagę jury, zapewniając sobie w ten sposób udział w prestiżowym konkursie głównym, tuż obok 86 najlepszych młodych pianistów z całego świata.

Młody polski pianista wystąpi dla rodzimej publiczności w niedzielę, 19 września o godz. 12.00 w sali tyskiej Mediateki XXI wieku, na dwa tygodnie przed uroczystą inauguracją finału Konkursu Chopinowskiego.

Mateusz Krzyżowski – obecnie studiuje grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Reklama

Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Bilety na koncert w Tychach w cenie 20 zł można nabyć – TUTAJ.

(JJ)

Mateusz Krzyżowski zakwalifikował się do konkursu chopinowskiego, a teraz zagrał w filmie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here