Recykling. Nowe życie. Wystawa i koncert w „Budowlance”

0
Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. W jej ramach przygotowali projekt „Nowoczesny recykling. Nowe życie”. Ze odpadów stworzyli m.in. designerski stolik, lampę czy zegar. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć na wystawie w szkole 22 maja. Ekspozycji towarzyszyć będzie koncert bluesowy oraz prezentacja zabytkowych samochodów i motorów.

„Zwolnieni z Teorii” to praktyczna, ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Uczestnicy projektu w ZS nr 5 to uczniowie: Kamil Bablok, Karol Chachuła, Laura Krasuska i Ola Teterycz. Opiekunką grupy jest nauczyciel zajęć praktycznych Magdalena Mostek.

Na wystawie uczniowie zaprezentują przedmioty, które uzyskały nowy wygląd i funkcje, dzięki ich pracy w domu i na warsztatach szkolnych. Na przykład ze stelażu taboretu operatora tokarki powstał stolik okolicznościowy; z rowerowej felgi i deski – zegar, ze skrzydła okiennego – malunek na szkle; a ze starej lampy – nowoczesne oświetlenie.

Rzeczy z recyklingu (m.in. zegary z części samochodowych, bibeloty i biżuterię) zaprezentują też osoby spoza szkoły.

Reklama

Wystawa odbędzie się w budynku Zespołu Szkół nr 5 (popularnej „Budowlanki”) oraz na dziedzińcu placówki w sobotę 22 maja, w godzinach 16.00-18.00. Wstęp jest wolny.

Uczniowie zapraszają wszystkich wrażliwych na piękno, którym nieobce jest dbanie o nasze środowisko naturalne. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

W trakcie ekspozycji odbędzie się zbiórka na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach. Zobaczyć będzie można również zabytkowe motory i samochody Tyskiego Ruchu Klasyków, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadba zespół bluesowy Straszni Panowie Dwaj.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here