9 C
Tychy
piątek, 22 października, 2021
spot_img

``NOWE INFO``

Dlaczego powstaliśmy

Doświadczeni dziennikarze: Zdzisław Barszewicz, Renata Botor-Pławecka i Jarosław Jędrysik z końcem 2015 roku zostali zwolnieni z pracy w tygodniku „Echo”. Od tego się zaczęło. Zwolnieni dziennikarze powołali spółkę i wraz z grupą współpracowników od lutego 2016 r. wydają w pełni niezależną gazetę „Nowe Info” (tygodnik, a od października 2017 r. – dwutygodnik). „Nowe Info” w wydaniu papierowym i w postaci e-wydań ukazuje się co drugi wtorek. Od maja 2016 r. czytać można też dynamicznie rozwijający się portal www.noweinfo.pl.
Gazeta i portal „Nowe Info” obejmie swoim zasięgiem Tychy, Bieruń, Lędziny, Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski, Pszczynę, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Miedźną, Suszec, Pawłowice, Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Wyry, Ornontowice.
W „Nowym Info” znajdziesz autorskie i opiniotwórcze artykuły o sprawach, których inni unikają. „Nowe Info” walczy o jawność życia publicznego, pisze o wszelkich społecznych patologiach, w tym korupcji i nepotyzmie. – Dokładnie patrzymy lokalnej władzy na ręce, ale oferujemy także ciekawą lekturę tym, którzy w gazecie szukają ucieczki od mniej lub bardziej hałaśliwych skutków poczynań władz. Odkrywamy lokalną historię, prezentujemy ciekawych ludzi i ich pasje. Promujemy kulturę, a na pięciu stronach opisuje wydarzenia sportowe – mówi Jarosław Jędrysik, redaktor naczelny.
„Nowe Info” to istotny głos broniący wolności słowa, a więc wypełniający podstawowy dziennikarski obowiązek. Gwarancją rzetelności i bezkompromisowości są dziennikarze wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich konkursach. Ostatnio w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wręczono im w Warszawie nagrodę dla mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć co dzieje się w Twojej miejscowości – kup „Nowe Info”.

Jarosław JĘDRYSIK, redaktor naczelny „Nowe Info”
Renata Botor-Pławecka
Zdzisław Barszewicz

REDAKCJA

218 POSTY34 KOMENTARZE
103 POSTY0 KOMENTARZE
95 POSTY23 KOMENTARZE
81 POSTY6 KOMENTARZE
70 POSTY0 KOMENTARZE
12 POSTY0 KOMENTARZE
9 POSTY0 KOMENTARZE

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA