Reggae w Stodole

0

W sobotę 17 czerwca o godz.15.00 na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze (ul. Centralna) rozpocznie się festiwal Reggae w Stodole. Kiedy po raz pierwszy w 2003 r. zespół Dzioło zagrał w stodole Alojzego Brańczyka chyba nikt nie spodziewał się, że ten dość wariacki pomysł przerodzi się w cykliczną imprezę, która nie tylko na trwałe wpisała się w kobiórski kalendarz wydarzeń kulturalnych, ale także wykroczyła poza gminne opłotki i to nie tylko w wymiarze geograficznym.

„Reggae w Stodole” znalazło uznanie bowiem w określonym kręgu muzycznym, a rokrocznie na łąkę przed Alojzową stodołą stawiają się widzowie z różnych zakątków powiatu, województwa, kraju, a nawet Europy. Gromadzi liczne grono uczestników – organizatorów, muzyków, artystów i słuchaczy, dla których w wielu przypadkach jest to bardzo wyczekiwany i ważny dzień w kalendarzu. Wszyscy jednogłośnie podkreślają świetną, spontaniczną i przyjacielską atmosferę panującą podczas festiwalu. Przez wiele edycji Reggae w Stodole odbywało się tylko dzięki zaangażowaniu organizatorów-wolontariuszy oraz zespołów, które z zasady grają „za piwko i chleb”.

Od 2016 r. festiwal nie odbywa się już w Alojzowej stodole, ale na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna. W tym roku zagraj: Raggalution (Słowenia), Shashamane, Siaki, John i ZiggiePiggie. Wstęp wolny (lub szybki), jak zawsze. Po zakończeniu koncertów after party z zespołem People’s Choice Dub z Katowic w Pub Elwer. Wstęp też bezpłatny.
(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here