Rekordowy Bieg Utopca dla WOŚP

0
Fot. Lech Gawin


Ponad 920 zawodników (wraz z dziećmi) stawiło się na rynku, by uczestniczyć w biegu, który jest jedną z atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu. To absolutny rekord frekwencji.

Wśród startujących tak znane osoby jak m.in. generał Roman Polko i poseł Marek Wójcik. Najmłodsi startowali na dystansach 100, 200, 300 i 400 m.

Najwięcej emocji wzbudził bieg główny na dystansie 17 km. Bezkonkurencyjnym okazał się tu Piotr Pałka z Częstochowy. Z kolei dystans 5,6 km najszybciej przebiegł Jan Marian Wróblewski z Bielska-Białej. Niektórzy ze startujących byli po biegu skrajnie wyczerpani.

Startowali też pasjonaci nordic walking, wśród których znalazł się burmistrz Bierunia Krystian Grzesica i 19-osobowa grupa gości z partnerskiego, czeskiego miasta Moravsky Beroun.

Po biegu uczestnicy i wszyscy inni udali się na piknik w pobliskiej hali sportowej. Tu mnóstwo atrakcji z udziałem m.in. tyskiej drużyny futbolu amerykańskiego Falcons, pokaz sportów walki i wiele innych. Zakupione losy orkiestrowe wzięły udział w losowaniu nagród. Można było wygrać m.in. rower ufundowany przez bieruńskich radnych.

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Najlepsi w poszczególnych kategoriach dodatkowo puchary. Dodatkową atrakcją z okazji biegu i 27. finału WOŚP był specjalny tort. Cały dochód z biegu, gdzie wpisowe wynosiło 50 zł, zasilił konto WOŚP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here