Remont basenu przy SP nr 3

0
Fot. UM Bieruń

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu. Potrwa on do września 2017 r. Przewidywany całkowity koszt robót wyniesie 2 235 086,32 zł. Po modernizacji pływalnia ma być dostępna także dla mieszkańców Bierunia.

– Obecnie na szkolnym basenie trwają prace rozbiórkowo–demontażowe, m.in. skuto płytki i wyburzono kilka ścian. Wkrótce ruszą roboty związane z wykonaniem hydroizolacji pod płytkami – mówi Edyta Mitoraj z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Zakres robót obejmie również wykonanie nowej okładziny z płytek ceramicznych zarówno w misie basenowej, jak i na obrzeżu oraz ścianach hali basenowej oraz wykonanie stolarki. Zostanie zmodernizowana w szczególności instalacja elektryczna, oświetlenie ewakuacyjne, centralne ogrzewanie, instalacja wodno-kanalizacyjna, podgrzewacz CWU, wentylacja oraz technologia basenowa. Wszystkie instalacje będą w pełni zautomatyzowane zapewniając minimalne zużycie energii. Przewidziano ponadto modernizację szatni, pokoju ratowników, pomieszczeń technicznych i sanitariatów oraz zakup nowego wyposażenia. Na dachu zostanie zabudowana instalacja fotowoltaiczna oraz kolektory słoneczne.

Jak informuje Edyta Mitoraj, od lat mówiło się o konieczności przeprowadzenia remontu basenu przy SP nr 3, ale ze względu na brak pieniędzy nie udało się go przeprowadzić. Ostatnio występowały częste awarie rurociągów i innych urządzeń. Ponadto obiekt nie jest przystosowany do osób niepełnosprawnych, a Szkoła Podstawowa nr 3.

– Kryta pływalnia po modernizacji udostępniona zostanie wszystkim uczniom (pełnosprawnym i niepełnosprawnym), jak również użytkownikom indywidualnym, co poszerzy ofertę rekreacyjną naszego miasta – zapewnia Edyta Mitoraj.

Dodaj komentarz